Minėdamas 25 metų jubiliejų, Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas praplėtė apdovanojimus. Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete buvo pagerbti penkių nominacijų laureatai.
Pagrindinio metų laureato už kilniausią metų poelgį laureatu tapo ėjikės Brigitos Virbalytės treneris Brentas Vallance'as. Šis apdovanojimas kelia dvejopus jausmus, nes skirtas už tai, kad tituluotos sportininkės treneris dirba už dyką.
Išgelbėjo karjerą
B.Virbalytė yra viena iš lengvosios rinktinės lyderių, šią vasarą Europos čempionate Berlyne iškovojusi ketvirtąją vietą ir pagerinusi Lietuvos rekordą, tačiau jos treneris iš Australijos dirba neatlygintinai.
Tokia situacija šalies sporte nėra tokia jau ir reta, bet pačiai sportininkei apmaudu dėl susidariusios situacijos.
„Jo poelgis išgelbėjo mano karjerą. Brentas mano gyvenime atsirado netikėtai. Niekada nemaniau, kad toks tituluotas treneris gali tapti mano treneriu. Jis pamatė mano akyse desperaciją ir pasakė, kad pabandom. Jis žinojo, kad tai bus neatlygintinas darbas ir pareikalaus net naktinio darbo. Dar nesu sulaukusi tokio dėmesio iš žmogaus, kuris turi savo sportininkus“, – kalbėjo laureato auklėtinė B.Virbalytė.
Australas su lietuve dirbti pradėjo jai sunkiu karjeros metu ir sugebėjo sugrąžinti į sportinio ėjimo elitą.
B.Virbalytė bandė iškovoti australui atlygį po puikių rezultatų, bet atsimušė į sieną. Lietuvos sporte, ypač individualiame, nėra linkstama sudaryti kontraktus su užsieniečiais.
„Tai yra skaudžiausias klausimas. Mūsų sporto sistemoje yra spragų, kurios kliudo atsilyginti užsienio specialistams. Po Europos čempionato aš bandžiau iškelti šį klausimą, bet supratau, kad mano treneris atlygio negaus, nebent bus apmokėtos kažkokios kelionės išlaidos“, – apgailestavo lengvaatletė.
Kilnus poelgis kainavo medalį
Jaunojo sportininko kategorijoje triumfavo tekvondo sportininkė Klaudija Tvaronavičiūtė.
Paryžiuje vykusiame „French Open“ G-2 tekvondo turnyre lietuvė galėjo laimėti bronzos medalį, bet nusprendė pasielgti kilniai su savo varžove.
Prieš ketvirtfinalį kroatė Nikita Glasnovič pranešė, kad nori anksčiau palikti Paryžių, todėl paprašė K.Tvaronavičiūtės paankstinti judviejų kovą.
Nors lietuvė atidavė daug jėgų prieš tai buvusioje kovoje ir galėjo tiesiog nesutikti bei užsitikrinti bronzos medalį, K.Tvaronavičiūtė stojo kovoti.
Galiausiai Lietuvos tekvondo kovotoja pralaimėjo kroatei ir liko be medalio, o ši pusfinalyje taip ir nesudalyvavo.
Apdovanojimą atsiimdama K.Tvaronavičiūtė tikino, kad savo sprendimo tikrai nesigaili.
„Viskas vyko ekspromtu. Net nebuvo kada pagalvoti, ką daryti. Priėjo ir paprašė ir aš sutikau. Jeigu eini kovoti, tai turi pranašumą įrodyti savo pergale. Labai liūdna, kad mane nugalėjusi kroatė taip ir nekovojo pusfinalyje. Man būtų naudingiau ten kovoti ir kažką galbūt iškovoti. Ji tik pasiėmė tą apdovanojimą ir išvažiavo“, – kalbėjo apdovanojimą atsiėmusi šiaulietė.
Garbingiausi poelgiai Lietuvos sporte
„Metų kilnus poelgis“ – Brentas Vallance'as (ėjikės Brigitos Virbalytės treneris)
„Jaunojo sportininko arba jaunimo komandos kilnus poelgis“ – Klaudija Tvaronavičiūtė
„Fair Play projektas“ – Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo asociacija už išleistą etikos kodeksą jauniesiems futbolininkams
„Fair Play organizacija“ – Lietuvos skraidančiojo disko federacija
„Už viso gyvenimo nuopelnus“ – Juozas Skernevičius (lengvaatletis, slidininkas, baidarininkas, slidinėjimo treneris, dėstytojas, sporto mokslininkas)