Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 07 22

Kitokių žaidynių – kitokia atidarymo ceremonija: kaip ji atrodys?

Viena keisčiausių per visą istoriją olimpiadų penktadienį prasidės taip pat neįprastai: priešais tūkstančius tuščių vietų olimpinio stadiono tribūnose. 68 tūkst. vietų stadione iškilmingą 2020-ųjų Tokijo olimpiados atidarymo ceremoniją stebės vos tūkstantis garbių svečių.
Tokijo nacionalinis stadionas
Tokijo nacionalinis stadionas / „Scanpix“ nuotr.

Olimpiadų atidarymai paprastai būna didelė šventė žaidynes organizuojančiose šalyse, bet šį kartą visuomenė negali dalyvauti ir, negana to, japonai labai nepasitiki dėl pandemijos metams atidėtomis žaidynėmis, baimindamiesi galimo viruso įvežimo iš užsienio.

Ceremonija buvo apkarpyta, kad žmonės nesibūriuotų. Taip pat smarkiai sumažintas valstybių sportininkų paradas – vienas pagrindinių ceremonijos elementų.

Repeticijas akies krašteliu mačiusių Tokijo gyventojų pasakojimai rodo, kad penktadienį bus surengtas aukštųjų technologijų šou su dronų paradu.

Svarbiausias svečias bus Japonijos imperatorius Naruhito, bet taip pat dalyvaus keli kiti pasaulio lyderiai ir svarbūs asmenys, tarp jų JAV pirmoji ponia Jill Biden ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Scanpix“/„Zumapress“ nuotr./Jill Biden
„Scanpix“/„Zumapress“ nuotr./Jill Biden

Tokijo olimpiadai rengtasi sunkiai; ne išimtis ir žaidynių atidarymo ceremonija. Prieš ją buvo atleisti keli su ja susiję žmonės.

Išvakarėse atleistas ceremonijos režisierius Kentaro Kobayashi, dėl komentaro apie Holokaustą viename komiškame 1998 metų vaizdo įraše.

Pirmadienį atsistatydino ceremonijos kompozitorius, kilus pasipiktinimui dėl jo senų interviu apie tai, kaip jis mokykloje ujo ir išnaudojo neįgalius bendramokslius.

Olimpiados atidarymo ir uždarymo ceremonijų kūrybos direktorius Hiroshi Sasaki kovo mėnesį atsistatydino kilus triukšmui dėl jo pasiūlymo vienai „plius dydžio“ komikei pasirodyti apsirengus kiaule.

Atidarymo ceremonijos centrinė ašis bus olimpinio aukuro uždegimas, užbaigsiantis prieš metus ir keturis mėnesius prasidėjusią, su keliomis kliūtimis susidūrusią olimpinio deglo nešimo estafetę.

„Scanpix“ nuotr./Atšaukta olimpinio deglo estafetė Osakos gatvėmis
„Scanpix“ nuotr./Atšaukta olimpinio deglo estafetė Osakos gatvėmis

Pernai kovą olimpinė ugnis be žiūrovų buvo uždegta per ceremoniją Olimpijoje Graikijoje. Olimpinio deglo estafetės etapo Graikijoje buvo atsisakyta miniai Spartoje apipuolus Holivudo aktorių Gerardą Butlerį.

Olimpinei ugniai vos pasiekus Japoniją, olimpiada buvo atidėta metams. Deglas buvo eksponuojamas visoje šalyje, o kovo mėnesį estafetė buvo pratęsta.

Tačiau dėl COVID-19 pavojaus beveik pusė estafetės etapų vyko ne viešais keliais ar buvo kaip nors kitaip pakeisti. Gerbėjai negalėjo tiesiogiai stebėti ir olimpinės ugnies atnešimo į Tokiją anksčiau šį mėnesį.

Olimpiada prasideda Japonijoje išliekant dideliam susirūpinimui virusu, o Tokijuje dėl COVID-19 atvejų šuolio galiojant nepaprastajai padėčiai.

Trečiadienį sostinėje nustatyti 1 832 nauji COVID-19 atvejai – tai didžiausias skaičius nuo sausio. Naujienų agentūros „Kyodo“ cituojami ekspertai prognozuoja, kad rugpjūčio pradžioje šis skaičius bus 2,6 tūkstančio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų