2018 09 06

Kitoks metas olimpinei čempionei – pasaulio pirmenybės per ekraną

Po operacijos atsigaunanti Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iš šalies palaikys Meksikoje į svarbiausią metų startą stojančius tautiečius.
Laura Asadauskaitė Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį.
Laura Asadauskaitė Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį. / „Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

  • Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas Meksike vyks rugsėjo 7–13 dienomis.
  • Ten varžysis keturi lietuviai: Ieva Serapinaitė, Lina Batulevičiūtė, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Justinas Kinderis.
  • Asmeninių varžybų finalus rodys LRT Kultūros ir Sport1 kanalai: moterų finalas vyks rugsėjo 12 dieną, vyrų – rugsėjo 13 dieną.

Tai buvo labai neįprasta vasara vienai tituluočiausių visų laikų šiuolaikinės penkiakovės atlečių.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo įpratusi vasarą kautis dėl medalių fechtuojantis, jojant, plaukiant, šaudant ir bėgant, nes birželio, liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiai visada yra patys karščiausi penkiakovininkams.

Ir Laura kasmet vaikydavosi medalių, kovodama dėl jų pasaulio taurės, Europos ir pasaulio pirmenybėse, o kas ketverius metus ir olimpinėse žaidynėse, kuriose yra iškovojusi auksą 2012 metais Londone.

Tačiau šiemet yra viskas kitaip.

„Tokios vasaros dar nebuvo, – sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Pagaliau pajutau tikrą vasarą, o ji buvo šilta ir ilga.

Sulaukiau progų susitikti su draugais ir artimaisiais, aplankyti savo vyro Andrejaus tėvus Klaipėdoje ir pabūti prie jūros.“

Atneštų ramentų neprireikė

Kitokią olimpinės čempionės vasarą lėmė kairiosios Achilo sausgyslės operacija, atlikta liepos 3 dieną Kauno klinikose.

Profesorius Rimtautas Gudas tada operacinėje pasistengė padaryti viską, kad 34 metų penkiakovininkė nustotų kentėti nuo sausgyslės skausmų, kurie kamavo atletę du pastaruosius sezonus.

Operacija praėjo sėkmingai ir jau kitą dieną L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė stojo ant kojų.

„Nustebau. Vyras atvežė į klinikas ramentus, bet gydytojas liepė stotis ir eiti be jų. Jau kitą dieną buvau sporto salėje“, – prisiminė penkiakovininkė, per karjerą dusyk – 2011 ir 2015 metais rinkta geriausia Lietuvos sportininke.

Alfredo Pliadžio nuotr./Laura Asadauskaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Laura Asadauskaitė

Po operacijos praėjus savaitei, L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau kulniavo po porą kilometrų per dieną, pradėjusi ilgą reabilitacijos procesą.

Tempimo, atsargūs kojos stiprinimo pratimai, pernelyg neapkraunant operuotos pėdos, šaldymai, lengvos treniruotės minant stacionarų dviratį – du mėnesiai jau prabėgo pusdienį skiriant reabilitacijai, o kitą laiką atostogoms penkiakovininkams neįprastu metu.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė laisvai vaikšto, stiebiasi ant pirštų, mankštinasi su nedideliais svoriais, nors vis dar negali bėgti.

Kairė koja suplonėjo po operacijos, didesnis krūvis teko dešinei kojai, tad dabar ateina metas, kai reikės aktyviau stiprinti operuotos kojos čiurną ir pėdą.

„Operacijos pėdsakai dar šiek tiek jaučiasi, bet aš niekur neskubu. Dabar kaip tik žadu pasirodyti chirurgui, kad jis įvertintų dabartinę kojos būklę, ir išklausyti jo patarimus.

Tikriausiai dar mėnesį tęsiu reabilitaciją, o tada galbūt jau galėsiu judėti daugiau, jei gydytojas leis“, – planavo sportininkė, kuri kitąmet pradėsianti atranką į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Saviškius palaikys kitoje ekrano pusėje

Dėl sausgyslės skausmų šį sezoną tik vieneriose varžybose startavusi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau įprato kitų Lietuvos penkiakovininkių startus sekti iš šalies.

Ji planuoja per LRT Kultūrą stebėti pasaulio čempionatą, kuris Meksikoje prasideda penktadienį moterų estafete ir tęsis iki rugpjūčio 13 dienos, kai įvyks vyrų finalas.

Keturi lietuviai – 23 metų Ieva Serapinaitė, 25 metų Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė, 29 metų Lina Batulevičiūtė ir 31 metų Justinas Kinderis dalyvaus asmeninėse varžybose, kuriose reikės praeiti atranką, kad patektų į 36 atletų finalą.

Alfredas Pliadis/Gintarė Venčkauskaitė ir Laura Asadauskaitė
Alfredas Pliadis/Gintarė Venčkauskaitė ir Laura Asadauskaitė

„Penkiakovė yra neprognozuojama, reikėtų, kad padėtų ir sėkmė – atitektų geras žirgelis ir visa kita, – apie komandos draugų perspektyvas pasaulio čempionate sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Ieva vis stabiliau pasirodo keturiose rungtyse (I.Serapinaitės silpnesnė rungtis – bėgimas).

Gintarė rodo aukštus rezultatus ir šiemet jau lipo ant garbės pakylos (pasaulio taurės finale Astanoje iškovojo bronzą).

Justas gali iššauti. Juk jis yra buvęs čempionu (2013 metais), o pernai pasaulio čempionate finišavo trečias.“

L.Asadauskaitei-Zadneprovskienei ypač įdomu, kaip bendražygiams seksis prisitaikyti prie neįprastų sąlygų Meksikoje.

Šios šalies sostinė Meksikas, kur vyks planetos pirmenybės, su savo devyniais milijonais gyventojų yra 2240 metų aukštyje. Pati ten startavusi ir sykį antrą vietą pasaulio taurės etape užėmusi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė žino, kad Meksike bus sunku visiems: „Ten aukštikalnės, todėl bus labai sunku. Pamenu, kad pati vos pabėgau – atrodė, kad lekiu iš visų jėgų, o rezultatas – prastas. Bet dėl aukštikalnių prasti rezultatai buvo visų.

Gerai, kad dauguma mūsiškių į Meksiką nuvyko anksčiau, trijų savaičių stovykla turėjo padėti adaptuotis. Tik Gintarė Venčkauskaitė nusprendė vykti tiesiai į čempionato startą – jai gali būti sunkiau.

Tačiau kiekvienas renkasi pagal save. Aš sirgsiu už visus mūsiškius. Jei bus palanki diena, galime sulaukti gerų vietų.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų