2014 02 10

Kovinės sporto šakos Muay Thai pradininkas Lietuvoje Marius Misiūnas: kai pirmą kartą susidūriau su šiuo sportu, net išsižiojau

Muay Thai kovos menas, kitaip vadinamas tailandietišku boksu, Lietuvoje gyvuoja jau 22 metus. 1992-aisiais Marius Misiūnas, dabar dirbantis šio kovos meno treneriu Lietuvoje, grįžo iš Tailando ir nusprendė pasidalinti Muay Thai paslaptimis su lietuviais.
Marius Misiūnas
Marius Misiūnas / muaythai.lt

Muay Thai sporto šaka atsirado XVII a. pradžioje Siamo karalystėje (dabartinis Tailandas). Šis kovo menas pasižymi labai efektyvia kovos technika ir dideliu smūgių arsenalu.

Nuo kikbokso iki Muay Thai

M.Misiūną iš pradžių buvo patraukęs kitas sportas – kikboksas. Kartą vyras dalyvavo šios sporto šakos varžybose Minske. Tiesa, sekėsi nekaip, tačiau sportininkas nuvažiavo ne veltui – atrado tai, ko labiausiai ieškojo: „Tose pačiose varžybose, tik kiek vėliau, vyko ir Muay Thai kovos, kai pamačiau – net išsižiojau. Supratau, kad visus metus iki tol praleidau tuščiai.“

1992 metais M.Misiūnas su Vokietijos Muay Thai rinktine išvyko į dviejų mėnesių stovyklą Tailande, ten treniravosi su vietiniais šio kovos meno profesionalais.

„Kai grįžau, pasakiau sau: sudeginame kimono, išmetame iš galvos mistines istorijas apie kung fu, karatė ir panašias sporto šakas – imamės to, kas tikra“, – prisiminė M.Misiūnas.

„Šis sportas skiriasi nuo kitų kovos menų. Muay Thai yra taikoma labai mažai apribojimų sportininkui. Pavyzdžiui, bokse – smūgiai tik rankomis, kikbokse – tik rankomis ir kojomis, o Muay Thai ir rankomis, ir kojomis, ir alkūnėmis, ir keliais. Manau, kad stipresnę sporto šaką sunku būtų ir surasti.

Sudeginame kimono, išmetame iš galvos mistines istorijas apie kung fu, karatė ir panašias sporto šakas – imamės to, kas tikra“, – prisiminė M.Misiūnas.

Antras dalykas, tai – ne tik fizinis, bet ir dvasinis tobulėjimas. Tai yra kitos kultūros pažinimas. Prieš kiekvieną kovą atliekami ritualiniai šokiai – pagarba treneriui, tėvams, dievams. Mane visa tai labai sužavėjo“, – kuo jį patraukė Muay Thai pasakojo M.Misiūnas.

 Vyras neneigė, kad ši sporto šaka pavojinga, tačiau pabrėžė – daug yra ir gerokai pavojingesnių. M.Misiūnas tikino, kad Muay Thai pagrindas – gynyba. „Sporto šaka yra labai pavojinga, nes gali sulaukti smūgių iš bet kur – priešininkas gali smūgiuoti kojomis, rankomis, alkūnėmis, keliais. Jei sutelksi dėmesį tik į rankas, gausi smūgį iš kojos, jei į kojas – iš alkūnių ir pan. Todėl svarbiausia yra gynyba – visų svarbiausia išmokti teisingai gintis.“

Muay Thai – gyvenimo būdas

M.Misiūnas pabrėžė, kad Muay Thai ne tik fizinis, bet ir dvasinis tobulėjimas: „Fizinis ir psichologinis pasirengimas yra neatsiejami dalykai. Labai svarbus yra susikaupimas, moralinis ir dvasinis pasirengimas. Tam skiriama tikrai nemažai dėmesio.“

Paklaustas, ar švenčia su kolegomis ar mokiniais Muay Thai dieną, treneris teigė, kad kol kas tokių tradicijų nėra: „Na, kol kas dar nešvenčiame, tačiau žinute treneris trenerį pasveikiname – juk tai mūsų profesinė šventė. Vasario 6 diena paskelbta Tarptautine Muay-Thai diena, tačiau pačiame Tailande ji minima kovo 16 dieną, o ten tikrai vyksta šventė.“

Kai ko nors gyvenime pasieki, norisi savo patirtimi pasidalinti. Visą gyvenimą dirbau tam, kad tapčiau treneriu, – sakė M.Misiūnas.

M.Misiūnas teigė, kad be minėto kovos meno neįsivaizduoja savo gyvenimo: „Muay Thai – mano gyvenimo būdas. Daugiau nieko nemoku. Kitaip savęs neįsivaizduoju, Muay Thai man yra viskas.“

Kodėl Muay Thai pradininkas Lietuvoje nepasirinko tiesiog likti šio kovos meno gimtinėje? „Kiekvieno svajonė persikelti į Tailandą ir gulėti po palme (juokiasi). Tačiau, kai ko nors gyvenime pasieki, norisi savo patirtimi pasidalinti. Visą gyvenimą dirbau tam, kad tapčiau treneriu. O trenerį garsina jo auklėtinių pasiekimai, taigi – labai didžiuojuosi savo mokiniais.“

Mariaus auklėtiniai besitreniruojantys „Titano“ klube: Deividas Danyla, Martynas Knyzelis, Sigitas Gaižauskas, Tomas Marciulevičius, Aidas Saulis, Mindaugas Packevičius, Aurimas Saulis, Žygimantas Kulikauskas, Mantas Stankis. Taip pat tokie žinomi kovotojai kaip  Vaidas Valančius, Karolis Liukaitis, Mindaugas Sakalauskas.

M.Misiūnas neslėpė, kad Muay Thai kovų menai susiję ir su budizmu. Tačiau vyras pridūrė ir tai, kad religiją vis dėlto reikėtų atskirti nuo sporto: „Esu budistas. Aišku, Muay Thai glaudžiai susijusi su šia religija. Bet vis dėlto esu linkęs atskirti sportą nuo religijos. Kiekvienas tuos ritualus gali interpretuoti savaip, nebūtinai taip, kaip budistai.“

Vasario 22 dieną  Lietuvos kovinių sporto šakų gerbėjų laukia neeilinis įvykis – pirmą kartą Lietuvoje vyks tarptautinis Muay Thai turnyras. Kovotojai iš Tailando atvyksta į Kauną. Vienam vakarui Kaunas taps Europos Muay Thai sostine, o legendinėje Kauno sporto halėje bus galima pajusti Muay Thai šventovės, Liumpinio bokso stadiono Bankoke, dvasią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai