„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 06 09

Lemiami šūviai dėl vietos Tokijuje aidės Pietų Amerikoje

Raimeda Bučinskytė lemiamus šūvius mūšyje dėl kelialapio į Tokijo vasaros paralimpines žaidynes paleis Peru sostinėje Limoje, kur birželio 10–19 d. vyks finalinės pasaulio taurės varžybos. Lietuvos žmonių su negalia čempionė pretenduoja tapti pirmąja Lietuvos šaule paralimpinėse žaidynėse.
Raimeda Bučinskytė
Raimeda Bučinskytė / parateam.lt nuotr

Vilnius – Ryga – Amsterdamas – Lima. Tokiu maršrutu Raimeda Bučinskytė keliauja į vieną svarbiausių startų karjeroje. Tiesa, kelionės į Pietų Ameriką išvakarėse sportininkei dar teko apsilankyti Varšuvoje ir Peru konsulate gauti specialų leidimą atvykti į šalį, griežtai kovojančią su COVID–19 pandemija.

Kelionėje, truksiančioje beveik parą, šaulę pirmą kartą lydi treneris Jurijus Noninas. Pasak šiaulietės, tai – didelis privalumas, turintis padėti svarbiose varžybose, kuriose bus dalijami paralimpiniai kelialapiai.

„Su treneriu jaučiuosi daug saugesnė. Matymas iš šalies, patarimas suteikia tą vidinę ramybę, nes žinau, kad yra žmogus, kuris patars, prižiūrės. Varžybose, kurios vyksta 1 val. 15 min., treneris turi galimybę tris kartus prieiti prie manęs ir patarti kažką. Be to, palaikome akių kontaktą, galime gestais parodyti.

Tiesa, dabar dėl ribojimų, susijusių su COVID–19, gali būti kažkokių pakeitimų. Pavyzdžiui, mačiau per varžybas Lenkijoje treneriai turėjo stovėti už tvoros atokiau“, – pasakojo R.Bučinskytė.

Ribojimai sportininkus Limoje lydės visą laiką, varžybos vyks vadinamame burbule. Tai reiškia, kad iš viešbučio atletams bus galima vykti tik į varžybas arba treniruotes. Privaloma riboti kontaktus.

„Šiek tiek nerimauju, kad kris mano fizinis pasirengimas, nes išbūti viešbučio kambaryje iki starto penkias dienas sudėtinga. Įprastai per dieną bent du ar tris kilometrus nuvažiuoju vežimėliu, kad padirbėtų širdis, plaučiai. Suvaržymai tikrai nepridės jėgų ir pasitikėjimo, bet taisyklės vienodos visiems“, – sakė šaulė.

R.Bučinskytė neslepia, jog prieš vieną svarbiausių karjeros startų aplanko visokios mintys.

„Pradėjus galvoti apie varžybas, aplanko 101 skirtingas jausmas. Labai noriu dalyvauti ir varžytis, labai stipriai jaučiuosi. Bet tada pradedu abejoti savimi ir prisiminti klaidas, kurias kartais darau. Kartais iki to prisigalvoju, kad gal man išvis nereikia ten važiuoti. Ir taip toliau.

Kad nusiraminčiau, kaip mantrą pradedu sau kartoti: rami širdis ir šaltas protas… Esu pasiruošusi tiek, kiek pasiruošusi. Dabar pagrindinis tikslas – išsaugoti ramią širdį ir šaltą protą“, – sakė R.Bučinskytė.

Pasaulio taurės varžybose Peru sostinėje Limoje iš viso startuos 159 sportininkai iš 45 valstybių. Anot R.Bučinskytės, prognozuoti varžybų baigtį yra labai sudėtinga, todėl ji apie konkrečias vietas nemąsto.

„Tikrai nesakysiu, kad esu nuostabiausia ir už visus geresnė. Be abejo, taip nėra. Vertinu ir stipriąsias savo puses, ir silpnąsias. Yra gal 90 procentų pasiruošimo ir 10 procentų sėkmės. Savęs tikrai negaliu kaltinti, kad nepasiruošiau ar tinginiavau. Sau pretenzijų neturiu. Bet suvažiuoja pasaulio stipriausieji. Ir man dabar sau ten vietą nusistatyti – misija neįmanoma“, – svarstė šaulė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“