Moterų mėgėjų čempionatas (The Women‘s Amateur Championship), anksčiau vadintas Britų moterų atviruoju čempionatu (British Ladies Amateur) vyksta nuo 1893 metų. Tai golfo varžybos, kurios kartu su nuo 1895 m. JAV vykstančiu „The US Women’s Amateur Championship“ yra seniausios ir labiausiai prestižinės moterų mėgėjų golfo varžybos – neoficialūs planetos čempionatai.
Pernai G.B.Starkutė į varžybas nepateko, o šiemet jau buvo pakviesta į abu čempionatus. Į JAV dėl COVID 19 pandemijos nuvykti nepavyko. Deja, Jungtinės Karalystės vyriausybė dėl antrosios koronaviruso epidemijos bangos užkirto kelią varžybose dalyvauti Prancūzijos, Ispanijos, Švedijos žaidėjoms. Tačiau atvyko stipriausios Italijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Šveicarijos golfininkės. Ir, aišku, tradiciškai varžybose daug Anglijos, Velso, Škotijos ir Airijos golfininkių, tarp kurių ir pernykštė varžybų nugalėtoja anglė Emily Toy.
Rugpjūčio 25 d. vykęs pirmasis varžybų etapas buvo sustabdytas dėl audros „Francis“: smarkus lietus užtvindė laukus, o 50 km per valandą siekiantis vėjas neleido kamuoliukui nustovėti ant žemės. Organizatoriai sutrumpino atrankines varžybas iki vienos dienos, kurią G.B.Starkutė sužaidė puikiai – dviem smūgiais daugiau standartinio lauko smūgių skaičiaus (par) ir pateko tarp 20 geriausių žaidėjų.
Nuo rugpjūčio 27 d. tęsis atkrintamosios varžybos, kai kovojama dėl pergalės kiekvienoje duobutėje. Į tolesnį etapą patenka tik dvikovos nugalėtoja. Toks yra istorinis golfo žaidimas, reikalaujantis daugiau laiko nei paprastas taškų rinkimas. JK Moterų čempionatas trunka 5 dienas. Trečią dieną pradeda tik 64 žaidėjos, po pietų žaidžia tik 32 nugalėtojos. Paskutinę dieną dėl čempionės titulo kovoja dvi finalininkės.
Tapti nugalėtoja – ne tik garbė paturėti turnyro taurę. Čempionė gauna kvietimus dalyvauti trijuose svarbiausiuose golfo profesionalių turnyruose: „AIG Women’s Open“, „US Women’s Open“, „The Evian Championship“ ir mėgėjų „Augusta National Women’s Amateur Championship“.
Varžybas organizuoja R&A – JK įsikūrusi organizacija, kuri kartu su USGA (JAV golfo asociacija) nustato pasaulio golfo standartus (taisyklių, įrangos), apibrėžia golfo mėgėjo statusą.