Lietuvos fechtuotojų pasirodymai tarptautinėje arenoje: G.Razgutė tapo čempione

Švedijoje, Lundo mieste vykusiame Šiaurės Šalių kardo čempionate Giedrė Razgutė tapo čempione. Pogrupyje laimėjusi visas kovas, atkrintamosiose 15:5 nugalėjo švedę E.Svertel, 15:11, įveikė suomę S.Halme, o finale 15:10 užtikrintai nugalėjo prancūzę P.Pacherie-Basseux.
Lurda Grabovskytė
Lurda Grabovskytė / Mildos Kikaitės nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Airijoje, Dublino FIE Satelito varžybose Lurdė Grabovskytė buvo per plauką nuo medalio. Atkrintamsiose startavusi iš 12 pozicijos, 15:6 įveikė airę S.Mellon-Whelan, 13:12 palaužė portugalę F.Bonito, po dramatiškos kovos 15:14 nugalėjo penktą varžybų reitingą turėjusią švedę E.Martensson. Lietuvę sustabdė tik sidabrą laimėjusi italė S.Kowalczyk, kovoje dėl pusfinalio laimėjusi 15:10. Galutinėje įskaitoje L.Grabovskytė užėmė 6-ą vietą tarp 71 dalyvių.

Olivijai Mašalo atkrintamosiose startavusiai iš 25-os pozicijos, 15:6 pavyko įveikti amerikietę J.Mcglade, bet 5:15 teko pripažinti bronzą laimėjusios ispanės, A.Cisneros pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 26 vieta.

Aušrinė Šimkutė ir Viktė Ažukaitė pateko į atkrintamąsias, tačiau suklupo jau pirmajame rate – A.Šimkutė pralaimėjo 10:15 švedei M.Maaninkai, V.Ažukaitė tokiu pat rezultatu nusileido japonei H.Babai. Galutinėje įskaitoje užimtos 33 ir 38 vietos.

Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Leonardui Kalininui, kuriam pavyko prasibrauti į tarp geriausiųjų 32. 15:9 atkrintamosiose įveikęs Jungtinių Arabų Emyratų atstovą M.Al Maazmi, 15:13 nusileido varžybų favoritui, anglui J.Jealui. Galutinėje įskaitoje užimta 26 vieta. Mindaugas Sipavičius ir Makaras Lozenko patekę į atkrintamąsias neįveikė pirmojo barjero. M.Sipavičius 15:8 pralaimėjo airiui P.Galliganui, M.Lozenko 13:15 neprilygo anglui C.Beautymanui. Sportininkai atitinkamai užėmė 37 ir 56 vietas. Mindaugas Tamošiūnas neįveikė atkrintamųjų barjero ir užėmė 58 vietą. Iš viso varžybose dalyvavo 75 sportininkai.

Italijoje, Brindizyje vykusiame EFC U23 fechtavimo etape, rapyra kovojantis lietuvis Danielius Juras užėmė 16-ą vietą tarp 82 dalyvių. Pogrupyje laimėjęs 2 kovas, atkrintamosiose kovoje dėl patekimo į 32, 15:13 nugalėjo anglą J.Havardą. Į 16-uką pateko 15:12 įveikęs anglą I.Campbellą-Yatesą. Kovoje dėl ketvirtfinalio D.Juras 7:15 pralaimėjo italui D.Mbaye.