Pirmasis – ilgiausio laiko ore – buvo pasiektas Klaipėdoje, kur praeitą ketvirtadienį vyko pirmoji čempionato atranka. Klaipėdos universiteto studentas Timotiejus Jurevičius lėktuvėlį ore sugebėjo išlaikyti 8,28 sekundes.
Antrasis rekordas – didžiausio atstumo – buvo pasiektas paskutinėje čempionato stotelėje – Vilniuje. Laikinosios sostinės atstovui Artūrui Baužai pavyko aerodinaminį stebuklą iš popieriaus nusviesti net 31 m.
A.Bauža nėra šio sporto naujokas. 2009-aisiais jis taip pat laimėjo nacionalinį atrankos etapą ir dalyvavo pasaulio pirmenybėse.
Abu čempionato rekordininkai užsitikrino kelialapius į „Red Bull Paper Wings“ pasaulio pirmenybių finalą, gegužės 4–5 dienomis vyksiantį Austrijoje, Zalcburge.
Tradiciškai popierinių lėktuvėlių varžybas sudaro trys rungtys – didžiausio atstumo, ilgiausio laiko ore ir aerobatikos. Pastarosios rungties nugalėtojas buvo neįveikiamas jau nuo pirmosios stotelės Klaipėdoje. Surinkęs maksimalų 30 balų įvertinimą tas pats klaipėdietis Timotiejus Jurevičius tapo pirmuoju aeronautu, sugebėjusiu pasiekti geriausią rezultatą net dviejose rungtyse.
„Pasaulio čempionato rekordai yra daug didesni, negu Lietuvos varžybų. Laiko rekordas – bene 27 lėktuvėlio sekundės ore, o atstumas – gal 68 metrai,“ – pasakojo „Red Bull“ projekto vadovė Viltė Žukauskaitė.
Šiose pirmenybėse dalyvauja tik studentai. Viena iš taisyklių – dalyvis turi būtinai turėti studento pažymėjimą. Varžybose kartu dalyvauja ir vaikinai, ir merginos.
Anot V.Žukauskaitės, pirmajame Lietuvos pirmenybių etape Klaipėdoje dalyvavo net apie 70 procentų dailiosios lyties atstovių, Kauno ir Vilniaus etapuose jų buvo penktadalis.
Viso nacionalinėje atrankoje dalyvavo beveik 200 aeronautų.
Anot „Red Bull“ atstovės, šiame sporte jėga ar kitos žmogaus fizinės savybės lemia toli gražu ne viską. Varžybų dalyviai gauna lapus iš kurių patys gaminasi lėktuvėlius, ir kiekvienas jų gali turėti skirtingas aerodinamines savybes.
„Yra specialūs varžybų lapai, ant kurių nubrėžtos punktyrinės linijos, pagal kurias jis išlankstomas. Bet dalyvis gali pridėti kažką savo. Juk kaip išlikti ore ilgiau ar kaip nuskristi didesnį atstumą sąlygoja tam tikros aerodinamikos taisyklės. Todėl žmogus turi išmanyti fiziką, aerodinamiką, gravitaciją, kad sumontuoti patį geriausią lėktuvėlį, kuris nuskristų toliausiai. Todėl lemia ne tik tavo rankos stiprumas ar kojų miklumas, bet ir žinios yra labai svarbios“, – tvirtino V. Žukauskaitė.
Ji įsitikinusi, kad popierinių lėktuvėlių sportas – augantis ir iš lėto populiarėjantis pasaulyje užsiėmimas.