Prarado svarbius žaidėjus
Nors G.Gudmundssono sąraše yra daug ryškių Europos rankinio žvaigždžių, žaisti su lietuviais galės ne visi geriausieji danų rankininkai. Svečių komandai Kaune trūks kelių pastaraisiais metais pasaulio ir Europos pirmenybėse turtingą medalių kolekciją sukaupusių danų rinktinės senbuvių.
Savo pavardes iš rinktinės sąrašo visiems laikams patys išbraukė Europos čempionai AndersasEggertas ir KasperisSondergaardas, po šių metų pasaulio pirmenybių paskelbę, kad baigia karjerą nacionalinėje komandoje.
Dėl traumos žaisti negali Hansas Lindbergas, prieš porą mėnesių per Vokietijos lygos rungtynes susidūręs su varžovų vartininku ir sunkiai susižeidęs inkstą. Trauma iš rikiuotės išmušė ir dar vieną Europos čempioną Lassę Svaną.
Palyginti su šių metų pradžioje Katare vykusiu pasaulio čempionatu, kuriame danai užėmė penktąją vietą, labiausiai susilpnėjo jų kraštinių žaidėjų pozicijos. A.Eggertas ir H.Lindbergas sudarė, ko gero, stipriausią pasaulyje kraštinių duetą, bet dabar stiprioji Danijos rinktinės vieta tapo vos ne Achilo kulnu.
Beje, abu kraštiniai pernai rudenį pridarė daug bėdų ir Lietuvos rinktinei. Per pirmąsias atrankos rungtynes, kurias danai savo aikštėje laimėjo 31:21, A.Eggertas ir H.Lindbergas įmetė po 4 įvarčius. Rezultatyviau už juos varžovų komandoje žaidė tik 7 kartus pasižymėjęs Mikkelis Hansenas.
Nuviliojo Farerų talentą
G.Gudmundssonas spręsti problemas bando įliedamas visiškai šviežio kraujo. Šio mėnesio atrankos mačams treneris pakvietė du rinktinėje dar niekada nežaidusius jaunus rankininkus. Abu jie – kraštiniai: 19-metis MagnusasLandinas (jis yra rinktinės vartininko ir kapitono Niklaso Landino jaunesnysis brolis) ir 21-erių Johanas Hansenas.
J.Hanseną Danijos rankinio vadovai perviliojo iš Farerų Salų rinktinės. Šis dešinysis kraštinis prieš keletą metų blykstelėjo savo šalies (Farerų Salos priklauso Danijos Karalystei, bet turi labai plačią autonomiją ir savarankiškas rankinio bei futbolo rinktines) komandoje ir iškart atkreipė tuometinio Danijos rinktinės trenerio Ulriko Wilbekodėmėsį.
U.Wilbekas pažadėjo J.Hansenui, kad, jei ir toliau darys tokią pat sparčią pažangą, pakvies jį į Danijos rinktinę. Jaunuolis nusprendė siekti vietos stipresnėje nacionalinėje komandoje ir nuo 2012 metų daugiau neatstovavo Farerų Saloms, o praėjus trejų metų natūralizacijos laikotarpiui sulaukė U.Wilbeko įpėdinio G.Gudmundssono kvietimo.
J.Hansenas kol kas nežaidė Danijos rinktinėje, tad Kaune turėtų įvykti jo debiutas.
Žaidžia elitiniuose klubuose
Kiti G.Gudmundssono sąraše atsidūrę žaidėjai jau yra ilgiau ar trumpiau žaidę rinktinėje. Du trečdaliai rungtynėms su Lietuva pakviestų rankininkų yra laimėję Europos bei pasaulio pirmenybių medalių, o aštuoni tapo 2008 arba 2012 metų Europos čempionais.
Ir visi be išimties Danijos rinktinės nariai rungtyniauja stipriausiose nacionalinėse Europos šalių lygose.
Net šeši rankininkai atstovauja Vokietijos bundeslygos klubams, M.Hansenas su Paryžiaus PSG ką tik tapo Prancūzijos, o JesperisNoddesbo su „Barcelona“ – Ispanijos ir Čempionų lygos čempionu.
Paskutinį gegužės savaitgalį surengtame Čempionų lygos finalo ketverte J.Noddesbo buvo ne vienintelis Danijos rankininkas. Vilkėdami „Kiel“ aprangą dėl svarbiausio žemyno prizo kovojo dar du danai Rene Toftas Hansenas ir Rene LaugeSchmidtas.
Netoli finalo ketverto buvo sustabdytas ir PSG klubas, kuriam Čempionų lygos turnyras baigėsi ketvirtfinalyje. Beje, PSG ir Danijos rinktinės lyderis M.Hansenas buvo išrinktas į šio sezono geriausių Čempionų lygos rankininkų septynetą, o rezultatyviausių Čempionų lygos žaidėjų sąraše užėmė trečiąją vietą. Prieš finalo ketvertą jis pirmavo snaiperių rikiuotėje, tačiau paskutinį varžybų savaitgalį daną aplenkė serbas MomirasIličius iš Vespremo MVM ir makedonas Kirilas Lazarovas iš „Barcelona“.
Danijos rinktinės vizitinė kortelė
Olimpinės žaidynės. Dalyvavo 6 kartus. Geriausia vieta – 4-oji (1984 m.). 2008 m. užėmė 7-ąją vietą, 2012 m. – 6-ąją.
Pasaulio pirmenybės. Dalyvavo 21 kartą. 1967, 2011 ir 2013 m. laimėjo sidabro medalius, 2007 m. – bronzos. 2015 m. užėmė 5-ąją vietą.
Europos pirmenybės. Dalyvavo 11 kartų. 2008 ir 2012 m. laimėjo aukso medalius, 2014 m. – sidabro, 2002, 2004 ir 2006 m. – bronzos. Danai tarp prizininkų pateko šešeriose iš pastarųjų septynerių žemyno pirmenybių.
2016 m. Europos pirmenybių atranka. Danijos rinktinė laimėjo visas ketverias rungtynes ir grupėje užsitikrino pirmąją vietą. Danai nugalėjo Lietuvą 31:21(namie; M.Hansenas 7, A.Eggertas 4, H.Lindbergas 4/V.Drabavičius 5), Bosniją ir Hercegoviną – 25:23 (svečiuose) bei dukart Baltarusiją – 36:27 (svečiuose) ir 32:23 (namie).
Treneris. 54 metų islandas Gudmunduras Gudmundssonas Danijos rinktinę treniruoja nuo 2014 m. Anksčiau jis buvo Islandijos rinktinės treneris (su ja laimėjo 2008 m. olimpinių žaidynių sidabrą ir 2010 m. Europos čempionato bronzą), dirbo keliuose Islandijos, Vokietijos ir Danijos klubuose. Prieš imdamasis darbo Danijos rinktinėje G.Gudmundssonastreniravo Manhaimo „RheinNeckar“ klubą (2010-2014 m.).
Čempionai. 12 iš 17 rungtynėms su Lietuva pakviestų rankininkų yra laimėję Europos ar pasaulio pirmenybių medalių. Europos čempionais yra tapę 8 iš jų: 2008 m. – J.Noddesbo, 2012 m. – N.Landinas, R.Toftas, H.Toftas, R.Lauge, M.Hansenas, N.Markussenas ir M.Christiansenas.
Lyderis. M.Hansenas buvo išrinktas geriausiu 2011 m. pasaulio rankininku. Per 2012, 2013 ir 2014 m. rinkimus jis buvo nominuotas tarp penkių geriausiųjų. Be to, M.Hansenas buvo išrinktas geriausiu 2013 m. pasaulio čempionato rankinku, buvo rezultatyviausias 2011 m. pasaulio čempionato ir 2012 m. Čempionų lygos žaidėjas.