Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Lietuvos rankinio lygoje – drama Vilniaus derbyje ir favoritų pergalės prieš naujokus

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) sužaistos trejos rungtynės. Tikra drama vyko sostinės derbyje, kur nugalėtoją lėmė vienintelis įvartis, pasiektas aidint finalinei sirenai. Kitose dvejose rungtynėse LRL favoritai įrodė pranašumą prieš lygos naujokus ir tai lėmė pasikeitusį čempionato lyderį.
Pieno žvaigždės
Pieno žvaigždės / Rankinis.lt

Vienvaldžių lyderių poziciją susigrąžino Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai. Dzūkijos sostinės komanda išvykoje 33:19 (19:11) sutriuškino LRL naujokę Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.

Nugalėtojams Vilius Juozaitis pelnė 8 įvarčius, Arminas Stankūnas – 7, Žygimantas Micevičius – 6. Prie pergalės sėkmingu žaidimu daug prisidėjo ir Alytaus komandos vartininkas Tomas Zabita, atrėmęs net 18-a varžovų metimų iš 37-ių (49 proc.). Pasvalio komandos gretose rezultatyviausiai žaidė ukrainiečiai, Oleksandras Kasai pelnė 5 įvarčius, Maksimas Vakula įmetė 4 įvarčius.

Per 6 rungtynes 11 taškų iškovoję ir vieninteliai be pralaimėjimų liekantys „Varsos-Stronglaso“ rankininkai vėl tapo vienvaldžiais LRL lyderiais. Antroje vietoje esantį Klaipėdos „Dragūną“ alytiškiai lenkia 2 taškais. Šeštoje vietoje esančių „Pieno žvaigždžių“ sąskaitoje išlieka 5 taškai po 7 rungtynių.

Kita į lygą po pertraukos sugrįžusi komanda Varėnos „Ūla“ namuose 29:38 (13:17) pralaimėjo praėjusio sezono prizininkui Kauno „Granitui-Kariui“.

Po pertraukos iniciatyvą į savo rankas tvirtai perėmusių kauniečių gretose rezultatyviai žaidė Simas Butkus, pelnęs 7 įvarčius, Nedas Buronko ir Modestas Štarolis įmetė po 6 įvarčius. „Granito-Kario“ vartininkas Drungilas Berkantas atrėmė 15-a metimų iš 43-ijų (35 proc.). Varėnos ekipai Matas Daškevičius pelnė 6 įvarčius, Ignas Savičius – 5.

Per 7 rungtynes tik tašką iškovojusi „Ūla“ išlieka paskutinėje aštuntoje vietoje. „Granitas-Karys“ turi 8 taškus po 5 rungtynių iš yra trečioje vietoje. Kauniečiai vos tašku atsilieka nuo antrą vietą užimančio, bet rungtynėmis daugiau sužaidusio „Dragūno“.

Daugiausia intrigos buvo sostinės derbyje, kur susitiko HC „Vilnius“ ir „Amber“. Pirmą kėlinį dažniau pirmavo svečių aikštelėje žaidę „Amber“ rankininkai, bet po pertraukos iniciatyvą perėmė „Vilnius“. Rungtynių pabaigoje pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus, o nugalėtoją lėmė dramatiška pabaiga.

Iki susitikimo pabaigos likus minutei, „Vilnius“ išsiveržė į priekį 34:33. „Amber“ treneris Gintaras Savukynas paprašė minutės pertraukėlės ir po jos Matas Aukštikalnis išlygino rezultatą. Po praleisto įvarčio, minutės pertraukėlės paprašė ir „Vilniaus“ treneris Kęstutis Lapinskas.

Likus žaisti vos 7 sek., nuo vidurio linijos ataką pradėję „Vilniaus“ rankininkai, sugebėjo pelnyti pergalingą įvartį. Po puikaus Rolando Bernatonio perdavimo kamuolį ties 6 metrų linija gavęs Martynas Lapinskas tiksliu metimu išplėšė pergalę 35:34 (14:14).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Mindaugas Urbonas, pelnęs 9 įvarčius, pergalingą įvartį įmetęs M. Lapinskas surinko 8 įvarčius, Laurynas Palevičius įmetė 5 įvarčius. Jau trečias rungtynes šį sezoną minimaliu skirtumu pralaimėjusiai „Amber“ komandai M. Aukštikalnis pelnė 10 įvarčių, Domantas Ivanauskas ir ukrainietis Vladyslavas Shcherbina įmetė po 5 įvarčius.

Per 7 rungtynes 7 taškus iškovojęs HC „Vilnius“ pralenkė čempionę Vilniaus „Šviesą“ ir pakilo į ketvirtą vietą. Per 6 rungtynes 4 taškus surinkusi „Amber“ ekipa lieka priešpaskutinėje septintoje vietoje.

Lietuvos rankinio lygoje dabar bus pertrauka, nes 2026 m. Europos čempionato atrankos turnyrą pradės Lietuvos rinktinė. Gintaro Savukyno treniruojami Lietuvos rankininkai lapkričio 7 d. svečiuose susitiks su Slovėnijos rinktine, o lapkričio 10 d. Vilniuje rungtyniaus su Šiaurės Makedonijos rinktine.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?