„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 07 12

Lietuvos sportininkų rutina Hiracukoje: sporto bazės ir dėmesys

Maždaug valanda kelio nuo Tokijo esančioje Hiracukoje didelė dalis Lietuvos olimpinės rinktinės lies prakaitą prieš startą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Čia jau įsikūrė plaukikai ir buriuotojai. Ir nors dėl griežtų saugumo reikalavimų bet koks kontaktas su vietiniais gyventojais yra draudžiamas, lietuviai dėmesio čia sulaukia.
Lietuvos sportininkai
Lietuvos sportininkai / Linos Motužytės/LTOK nuotr.

Kiekvieną rytą prieš pusryčius sportininkai atlieka COVID-19 antigeno testą. Papusryčiavę netrukus vyksta į treniruotę, vėliau pietauja, ilsisi ir vėl keliauja sportuoti.

Dėl griežtų saugumo reikalavimų atletai judėti gali tik tarp viešbučio ir greta esančio tik jiems skirto restorano. Į treniruočių bazes net ir trumpiausią atstumą vyksta specialiu, tik jiems skirtu autobusu.

„Kol kas atrodo kaip įprasta treniruočių stovykla. Rutina būna labai panaši, turbūt skirtumas tik tas, kad įprastai turime galimybė savaitgalį išeiti šiek tiek pasivaikščioti mieste. Dabar to negalime padaryti dėl visiems suprantamų priežasčių. Turime susitaikyti ir prisitaikyti“, – sakė plaukikas Giedrius Titenis.

Vienintelė vieta, kur sportininkai gali pasivaikščioti gryname ore – Soho parke esantis 15 tūkst. vietų futbolo ir lengvosios atletikos stadionas. Apėję keletą ratų čia atletai atlieka ir mankštą.

Kasdien jie vyksta į taip pat Soho parke esančią sporto bazę, kur jų laukia treniruoklių salė ir olimpinis 50 m baseinas. Lietuvių treniruočių metu bazė uždara kitiems lankytojams.

Linos Motužytės/LTOK nuotr./Danas Rapšys
Linos Motužytės/LTOK nuotr./Danas Rapšys

Ir nors kontaktas su vietiniais draudžiamas, Hiracukos gyventojai lietuvius jau atpažįsta. Autobusui stabtelėjus prie šviesoforo sportininkai sulaukia ne tik smalsių žvilgsnių, bet sveikinančių mostų ranka.

„Nusileidus į viešbučio vestibiulį du vaikinai mane pamatę pašoko iš vietos ir ėmė prašyti nuotraukos. Nusifotografavome išlaikydami saugų atstumą, – juokėsi buriuotoja Viktorija Andrulytė. Olimpinėse žaidynėse debiutuosianti sportininkė Japonijoje – jau penktą kartą. – Japonai labai mandagūs, smalsūs, kantrūs. O mes jiems labai įdomūs – jie ne tik pasidomi, kokiai sporto šakai atstovaujame, bet ir visada palinki sėkmės.“

Linos Motužytės/LTOK nuotr./Viktorija Andrulytė
Linos Motužytės/LTOK nuotr./Viktorija Andrulytė

Buriuotojai jau netrukus išvyks į Enošimą, kur vyks olimpinės buriavimo varžybos. Juos pakeis į Hiracuką atvyksiantis gimnastas Robertas Tvorogalas, dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė, irkluotojai ir lengvaatlečiai.

Dėl itin griežtų saugumo reikalavimų į Olimpinį kaimelį sportininkai įleidžiami tik likus 5 dienoms iki pirmųjų savo sporto šakos varžybų, o išvykti turės per 48 valandas nuo paskutiniojo savo starto. Todėl galimybė aklimatizuotis Hiracukoje – itin svarbi.

Bendradarbiavimas tarp Japonijos miestų ir olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių šalių yra paremtas tarpkultūrinių mainų principu. Hiracukos gyventojai taip pat palaikys mūsų sportininkus olimpinių startų metu.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs