Lietuvos sporto universiteto rektorei prof. dr. Dianai Rėklaitienei ir Lietuvos badmintono federacijos prezidentui Aurimui Kamantauskui pasirašius bendradarbiavimo sutartį, badmintono trenerių rengimas sugrįžta į sporto alma mater kaip Treniravimo sistemos studijų programos dalis.
Universitetas ir federacija sutarė aktyviai bendradarbiauti tiek rengiant būsimus badmintono specialistus, tiek keliant esamų specialistų kvalifikaciją, taip pat įgyvendinant mokslinius tyrimus bei bendrus sporto ir sveikos gyvensenos projektus.
Pasak LSU rektorės D.Rėklaitienės, badmintono specializacija universitete buvo prieš kelis dešimtmečius ir laikui bėgant, mažėjant poreikiui, nutrūko. Tiesa, būsimi treneriai ir fizinio ugdymo mokytojai su šia sporto šaka susipažįsta šalia kitų.
„Tai labai priklauso nuo pačios sporto šakos populiarumo: jeigu atsiranda poreikis, yra norinčiųjų studijuoti, atsiranda ir papildomos specializacijos. Jų populiarumas nuolat keičiasi, vienos ateina, kitos – nueina, tai yra natūralus procesas. Akivaizdu, kad badmintono sporto šaka Lietuvoje išgyvena atgimimą ir sparčiai populiarėja, kuo mes labai džiaugiamės. Badmintono specializacijos poreikį skatina ir dabartinis Sporto įstatymas, pagal kurį visi treneriai, kur jie bedirbtų – ar privačiame klube, ar sporto mokykloje – turi turėti sporto krypties išsilavinimą”, – pažymėjo LSU rektorė D.Rėklaitienė.
Ji pridūrė, kad universitetas priimti studentus į badmintono specializaciją pasiruošęs jau nuo šių metų rudens, o rengiant būsimus badmintono trenerius bus glaudžiai bendradarbiaujama su Lietuvos badmintono federacija: „Siekiame, kad specializacija atitiktų ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinės badmintono federacijos reikalavimus”, – teigė universiteto rektorė.
Pasak Lietuvos badmintono federacijos prezidento A.Kamantausko, šis bendradarbiavimas su LSU turės didžiulę įtaką stiprinant badmintono trenerių kvalifikaciją bei padės siekti strateginio federacijos tikslo – išugdyti naują olimpiečių kartą.
„Sėkmingai populiariname badmintoną, jo žaisti ateina vis nauji būriai vaikų, todėl mums labai svarbu turėti aukštos kvalifikacijos trenerius, kurie laiku pastebėtų būsimą talentą, gebėtų jį išugdyti ir atvesti iki olimpinių žaidynių”, – sakė federacijos prezidentas A.Kamantauskas.