Plaukimo, baidarių ir kanojų irklavimo, kiokušin karatė, orientavimosi kalnų dviračiais ir kurčiųjų orientavimosi atletai bei jų treneriai susibūrė į Nacionalinę sporto agentūrą, kur jiems buvo įteikti diplomai, gėlės ir premijų čekiai už laimėjimus Europos pirmenybėse.
Dalies atletų trūko dėl įvairių priežasčių – pavyzdžiui, už bronzos medalį Europos lengvosios atletikos čempionate bronzą iškovojusį Mykolą Alekną prizus, tarp jų ir 6,325 tūkst. eurų čekį atsiėmė federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva. Perpus mažesnė suma bus perduota ir disko metiko treneriui Mantui Jusiui.
Didžiausio premijų fondo pastaruoju metu nusipelnė plaukikai, praėjusią savaitę grįžę iš Europos plaukimo čempionato Belgrade.
Vyrų estafetėje 4 po 200 m laisvuoju stiliumi pirmą kartą šalies istorijoje auksą iškovoję Tomas Navikonis, Kristupas Trepočka, Tomas Lukinas užsidirbo po 9 tūkst. eurų premijas, atrankoje plaukęs Rokas Jazdauskas – 7 tūkst., o rinktinės lyderis Danas Rapšys, tapęs ir Europos čempionu estafetėje, ir vicečempionu 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje apdovanotas bendra 23,5 tūkst. eurų dviejų premijų suma.
Bronzą 100 m krūtine iškovojęs Andrius Šidlauskas, įvykdęs Serbijoje, ir olimpinį normatyvą sulaukė 6,3 tūkst. eurų valstybinio paskatinimo. Kiek mažesnėmis sumomis pagerbti ir plaukikų treneriai Paulius Povilonis, Ina Paipelienė ir Mintara Labanauskienė.
Premijavimo sistemoje įvairių sporto šakų atstovų pasiekimai vertinami skirtingai, atsižvelgiant į įvairius konkurencijos ir varžybų periodiškumo kriterijus.
Pavyzdžiui, Europos kiokušinė karatė čempionate bronzą kata rungtyje laimėję Diana Mačiūtė ir Matas Sasnauskas gavo po 852 eurų premiją.
Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate sidabrą pelnęs Ignas Ambrazas apdovanotas 1 265 eurais, o Europos kurčiųjų orientavimosi sporto čempionate sidabrą estafetėje laimėję Rokas Koveckis, Adrija Atgalainė, Mikalojus Makutėnas, Gedvilė Diržiūtė apdovanoti po 3,8 tūkst. eurų, jų treneriui Laimiui Drazdauskui atiteko 3,9 tūkst. premija.
Baidarių ir kanojų irklavimo Europos čempionate dviviete baidare bronzą pelnė Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas kartu su komanda paprašė Sporto agentūros palaukti dėl premijų dalybų, o irklenčių varžybose startavęs kanojininkas Vadimas Korobovas sulaukė 1265 eurų už antrą vietą.
Dalis atletų dabar skaičiuoja paskutinį mėnesį iki Paryžiaus olimpinių žaidynių.
„Mes likusį mėnesį praleisime Trakuose ir dirbsime kaip įprasta, – sakė baidarininkas A.Olijinikas. – Kolektyviai nusprendėme, kad geresnes sąlygas turėsime namuose.“
„Be to, yra rizika, kad užsienyje nebūsime tokie lakstūs, kaip ruošdamiesi Trakuose“, – pridūrė M.Maldonis.
Tuo tarpu plaukikai suks skirtingais keliais. Estafetės vyrai su D.Rapšiu priešakyje po trumpos stovyklos Kaune iškeliaus kitą savaitę į Siera Nevados aukštikalnes Ispanijoje, o Paryžių pasieks tiesiai iš ten.
Tuo tarpu sprinto plaukikai, kaip A.Šidlauskas ir Rūta Meilutytė atsisakė aukštikalnių. Jie planuoja tęsti pasirengimą Lietuvoje, veikiausiai Palangos ir Klaipėdos baseinuose.
Jų kelionės į olimpines žaidynes irgi vyks skirtingu laiku, priklausomai nuo startų datų – pavyzdžiui, A.Šidlauskas startuose olimpinių žaidynių pradžioje, jau kitą dieną po atidarymo ceremonijos liepos 26 dieną, o baidarininkų duetas Paryžiuje varžysis dienomis link olimpiados pabaigos, – rugpjūtį.
„Dabar pasirengimo pamatai yra pastatyti, bet reikia rūpintis, kad namas nesugriūtų, – sakė M.Maldonis. – Biologinio haiku neturime, negalime apgauti organizmo, tad varginame jį ir tikimės būti aukščiausios sportinės formos tinkamą dieną.“
„Pamatai pakloti prieš 20 metų, namas stovi, – šypsodamasis bendražygį patikslino A.Olijinikas. – Bet priešvaržybis periodas visada yra ant krašto – gali kažkiek perspausti arba nepasiruošti iki pabaigos ir tada nugriūsi į prarają.
Mūsų pasirengimas nesiremia vien fiziniais dalykais, svarbu ir psichologija, tad svarbu laikytis ir olimpinės ramybės.“