Gruodžio viduryje Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis, Lietuvos karatė federacijos prezidentas Romas Vitkauskas, Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis ir Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas kreipėsi į Seimo narius, sportininkus ir visas sporto šakų federacijas.
Jie kėlė klausimą, kodėl LTOK atsisakė 2 papildomų milijonų eurų sportininkams. Tąkart LTOK kritikai rėmėsi Lietuvos finansų ministerijos pateiktais dokumentais, bet, kaip paaiškėjo vėliau, jie nebuvo baigtiniai. Tai aprašė 15min žurnalistas Marius Bagdonas.
Artėjant metinei LTOK generalinei asamblėjai, keturių federacijų vadovai bandė įpareigoti D.Gudzinevičiūtę atsakyti į klausimus apie „Olifėjos“ skandalą. Priminsime, kad 15min atskleidė LTOK valdomos loterijų bendrovės „Olifėjos“ dalies pelno perkėlimą į akcininkų Antano Muraškos ir Donato Kazlausko valdomą kitą bendrovę.
D.Gudzinevičiūtė šiuo klausimu bet kokios atsakomybės kratosi ir pabrėžia, kad tuo metu LTOK net nevadovavo.
Minėtų federacijų vadovai bandė į Generalinės asamblėjos darbotvarkę įtraukti balsavimą, kuris įpareigotų D.Gudzinevičiūtę raštu pasiaiškinti dėl „Olifėjos“ skandalo ir finansinio skaidrumo bei priversti ją pradėti A.Muraškos ir D.Kazlausko vadovaujamos bendrovės veiklos tyrimą. Kritikai stebisi, kad LTOK vadovė laukia oficialių institucijų išvadų, tačiau neinicijuoja vidinio tyrimo.
Keturių federacijų vadovai taip pat atkreipia dėmesį, kad D.Gudzinevičiūtė, tapusi Tarptautinio olimpinio komiteto nare, neturėtų vadovauti LTOK, nes jos pareigos Tarptautiniame olimpiniame komitete (IOC) yra prižiūrėti savo pačios vadovaujamos organizacijos veiklą, o tai neva yra interesų konfliktas.
Tuo pačiu buvo reikalaujama vasario 6 dieną Generalinėje asamblėjoje įvesti slaptą balsavimą, kad visi galėtų laisvai išreikšti savo valią ir neužsitraukti LTOK pykčio.
Keturios federacijos taip pat pateikė penkis pasiūlymus keisti LTOK įstatus, dėl kurių prašė Generalinės asamblėjos dalyvių balsuoti.
Jie aiškiai taikosi į pokyčius prieš kitais metais vyksiančius 2020 metų LTOK prezidento rinkimus.
Nuo 2012 metų LTOK vadovaujanti D.Gudzinevičiūtė prieš ketverius metus buvo perrinkta be konkurencijos. Įstatai jos kadencijų skaičiaus neriboja, todėl 2020 metais tikėtina dar viena 53-ejų olimpinės čempionės pergalė.
Tai bando pakeisti maištininkai, siūlantys keisti LTOK įstatus ir įvesti dviejų kadencijų ribą bei palengvinti kandidatų į prezidentus reikalavimus. Dabar jie turi būti LTOK nariais bent ketverius metus arba būti LTOK nario atstovu, dalyvavusiu ketveriose Generalinėse asamblėjose. Pagal siūlomą projektą, šis asamblėjų skaičius turėtų mažėti iki dviejų.
15min pasiteiravo LTOK prezidentės nuomonės dėl siūlomų darbotvarkės klausimų ir sulaukė abstraktaus paaiškinimo, kad „visi išdėstyti keturių federacijų pageidavimai, bus įvertinti LTOK įstatuose numatyta tvarka“.
LTOK oficialioje svetainėje atsirado pranešimas, kad „Pakeista Generalinės asamblėjos darbotvarkė“, tačiau nepaaiškinta, kokie buvo atlikti pakeitimai, o 15min gavus vasario 6 dienos asamblėjos darbotvarkę, paaiškėjo, kad nei vienas iš maištininkų pasiūlymų nebuvo įtrauktas.
Raštu 15min komentarą sutikusi pateikti D.Gudzinevičiūtė teigė, kad tokie minėtų federacijų vadovų žygiai skaido olimpinę šeimą: „Deja, bet galiu tik apgailestauti, kad kelių verslininkų asmeniniai interesai yra keliami aukščiau sporto bendruomenės, kurią jie teigia atstovaujantys. Jau eilę metų susiduriame su tęstiniais bandymais skaidyti Lietuvos olimpinę bendruomenę, pradedant olimpinio sporto centro likvidavimu, medikų bei trenerių išdarbinimu, baigiant politikų klaidinimu apie nepriklausomo olimpinio judėjimo finansavimo šaltinio veiklą. Esu ne kartą minėjusi, kad nuo pat mano vadovavimo LTOK pradžios, tiek LTOK, tiek jos valdoma bendrovė „Olifėja“ yra audituojama nepriklausomų ekspertų. Jų išvadomis abejoti neturiu net menkiausio pagrindo.“
LTOk kritikų priešakyje žygiuojantis Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis jau pajuto grėsmę iš LTOK pusės.
Lietuvos lengvosios atletikos federacija sulaukė skambučio iš pasaulinės lengvosios atletikos asociacijos IAAF atstovo. Šis pranešė, kad sulaukė pranešimo iš Tarptautinio olimpinio komiteto dėl Lietuvos lengvosios federacijos emblemoje naudojamų penkių olimpinių žiedų.
„Mes pripažįstame, kad tai yra pažeidimas ir jau surengėme konkursą mūsų ženklui pakeisti. Jau anksčiau buvo apie tai kalbėta, bet dabar kažkaip viskas suveikė tarptautiniu lygmeniu. Tikriausiai viskas susiję“, – įtarė E.Skrabulis.
Lengvaatlečių vadovas taip pat atskleidė, kad iš LTOK jau sulaukė prašymų dėl papildomų federacijos finansinių ataskaitų, bet nesibaimina: „Nematau, kaip tai galėtų pakenkti lengvosios atletikos finansavimui. Mes viską galime pateikti.“