Sidnėjaus olimpinės čempionės nuomone, sportininkui laimėti olimpinį medalį yra tas pats, kas aktoriui gauti „Oscarą“, gal net geriau, tad nė vienas iš dabartinės delegacijos narių nesvarstė galimybės atsisakyti vykti į Sočio žiemos olimpines žaidynes.
„Kažkas bando kalbėti apie boikotą, bet tai nėra sporto žmonės. Jūs paklauskite bent vieno sportininko, ką jis apie tai galvoja ir gausite labai konkretų atsakymą. Ypač tų, kurie neišvažiavo į Maskvos olimpines žaidynes arba į Los Andželo. Kiek nusivylimo, kiek sužlugdytų likimų. Jiems tai ne loterija, o daugybė metų darbo“, – kalbėjo Lietuvos olimpiečių vadovė.
Politikai manipuliuoja tokiais renginiais
D.Gudzinevičiūtė teigė prisimenanti, kad visąlaik, nuo jos sportinės karjeros pradžios, atsiranda vis tokių, kurie nori pasinaudoti svarbiausiais sportiniais renginiais.
„Mes apie boikotą nekalbame. Iš tikrųjų jeigu TOK suteikia teisę vienam ar kitam organizaciniam komitetui organizuotiolimpiadą ir nekyla klausimų, ar deramai pasirengta, mes to ir nesvarstom“, – Žinių radijo laidoje „Prie pietų stalo“ teigė buvusi olimpinė čempionė.
„Politikai galbūt kartais nori pasinaudoti tuo žodžiu „boikotas“ ir užsidirbti sau balų. Tai, kad kai kurių šalių vadovai nutarė nevažiuoti į atidarymą dėl vienokių ar kitokių sumetimų, tai yra jų apsisprendimas, nes jie ten yra tik svečiai. O šiaip olimpiada yra sportininkų ir sporto šventė“, – patikino D. Gudzinevičiūtė.
„Nesuspindėti“ nebijo
Paklausus, ar sportininkai nebijo pasirodyti ne taip, kaip norėtų, D. Gudzinevičiūtė teigė, jog sportininkas kiekvieną pralaimėjimą turi traktuoti kaip pamoką ir judėti tolyn: „Tu pralaimėjai šiandien, bet gali būti pirmas rytoj.“