Lyderiui – panikos pliūpsnis: padanga sprogo numynus 270 km

Įsivaizduokite: minate 270 kilometrų, pirmaujate lenktynėse, o likus keliems kilometrams sprogsta padanga. Taip nutiko Remo Evanpoeliui per vyrų dviračių lenktynes Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Dramatiškas dviračio keitimas nesustabdė Remco Evenepoelio nuo triumfo olimpinėse žaidynėse Paryžiuje.

Šeštadienį belgas surengė solo pabėgimą nurūko į antrą titulą Paryžiuje. 24 metų dviratininkas tapo pirmuoju, kuris laimėjo ir plento, ir atskiro starto lenktynes laikui olimpinėse žaidynėse.

Tačiau pergalė plento varžybose kainavo nervų.

Likus apie 4 kilometrus R.Evenepoelis lėkė vienas link pergalės, kai jam sprogo padanga.

Dviratininkas atrodė apimtas panikos – jis mojavo rankomis ir plojo delnais, šaukdamasis lenktynių pagalbininkų. Atrodė, kad gedimas negalėjo būti labiau ne laiku.

Tačiau pagalba atskubėjo greitai, R.Evenpoelis nesugaišo daugiau nei 10 sekundžių, pasikeitęs dviratį ir pratęsęs kelionę į auksą.

„Buvo tikrai sunki diena, aš taip didžiuojuosi, kad laimėjau ir, kad tapau pirmuoju iškovojusiu dublį. Tai istorija“, – sakė belgas, per finišą prie Eifelio bokšto nulipęs nuo dviračio ir išraiškingai pozavęs miniai žmonių.

Jis pripažino, kad nerimo buvo: „Tikrai jaučiausi bjauriai, kai nutiko tas įtemptas momentas likus apie 4 km. Pradūrė padangą, turėjau keisti dviratį, o tada maniau, kad komandos automobilis nebuvo pasirengęs tą akimirką.

Tačiau galiausiai turėjau dar laiko. Kas per diena.“

Vida Press nuotr./Remco Evenepoelis laimėjo olimpinį auksą.

Ilgiausiose dviračių lenktynėse per olimpinių žaidynių istoriją 273 km distanciją jis įveikė per 6 val. 19 min. 23 sek.

Likus 15 km iki finišavo jis jau buvo atsikratęs paskutinio varžovo – sidabrą pelnęs prancūzas Valentinas Madouas atsiliko minute.

Kitas prancūzas Christophe'as Laporte mažoje finišuojančių grupėje paveržė bronzą.