Medalių įskaita: kas pirmauja ir kaip sekasi Lietuvos kaimynams?

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse baigėsi penktoji varžybų diena. Kam kol kas sekasi geriausiai ir kiek medalių iškovojo kaimyninės Lietuvos šalys?

Paryžiuje jau išdalinta beveik ketvirtadalis – 74 iš 329 medalių komplektų.

Po penkių dienų geriausiai sekasi Kinijai, kuri jau turi 9 olimpinius čempionus. Vienos didžiausių pasaulio valstybių sportininkai taip pat pasiekė 7 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimus, tad iš viso kinų kraityje – 19 medalių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Olimpinis čempionas plaukikas Panas Zhanle

Antroje vietoje žengia žaidynių šeimininkai prancūzai – 8 aukso, 10 sidabro ir 8 bronzos apdovanojimai (iš viso – 26).

Treti rikiuojasi japonai – 8 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos medaliai (iš viso – 15).

Penketą uždaro Australija (7 aukso, 6 sidabro, 3 bronzos) ir Didžioji Britanija (6 aukso, 6 sidabro, 5 bronzos).

Kol kas tik septintoje vietoje yra JAV sportininkai. Jie Paryžiuje laimėjo dar tik 5 aukso medalius.

Tiesa, amerikiečiai pirmauja pagal iš viso iškovotus apdovanojimus – jų nuraškė jau 30 (13 sidabro ir 12 bronzos).

Iš viso bent po vieną medalį jau iškovojo 47 šalių sportininkai. 27 iš jų jau turi ir bent po vieną aukso apdovanojimą.

Tris Paryžiaus olimpinius medalius jau turi mūsų kaimynė Lenkija. Jai sidabrą atnešė kanojų slalomo atstovė Klaudia Zwolinska, bronzą – moterų fechtavimo rinktinė ir vyrų irklavimo keturvietė.

Vieną medalį – bronzos – jau iškovojo Ukraina. Tą padarė fechtuotoja Olha Charlan.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Olha Charlan

Nei Latvija, nei Estija medalių Paryžiuje dar nenuraškė.

Be medalių vis dar yra ir Lietuva – aukščiausią vietą mūsų šaliai kol kas atnešė penktas 200 m plaukime laisvu stiliumi likęs Danas Rapšys.

Tiesa, vilčių dar liko nemažai. Tik kitą savaitę kovas pradės disko metikai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius, breiko šokėja Dominika Banevič, penkiakovininkai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė, šiandien startuos buriuotoja Viktorija Andrulytė.

Šią savaitę finaluose dalyvaus plaukikė Kotryna Teterevkova, irkluotojų pora Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė. Dėl vietų finale varžysis ir vienvietininkai irkluotojai Viktorija Senkutė ir Giedrius Bieliauskas.

Vilčių dar nepraranda ir 3x3 krepšinio rinktinė, nors ir pralaimėjo pirmuosius du susitikimus.