2021 05 16

Netaiklūs šūviai Lietuvos penkiakovininkus nubloškė iš prizininkų gretų

Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finale Ieva Serapinaitė ir Justinas Kinderis turėjo galimybių užlipti ant garbės pakylos mišrių porų estafečių varžybose, bet galiausiai liko septinti.
Ieva Serapinaitė ir Justinas Kinderis
Ieva Serapinaitė ir Justinas Kinderis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuvos penkiakovininkai turi iškovoję daug trofėjų, bet pasaulio taurės finalas Vengrijoje šįkart baigėsi be jų.

Po to, kai trys Lietuvos penkiakovininkės užėmė vietas antrajame dešimtuke asmeninėse varžybose, o J.Kinderis finišavo šeštas tarp 36 atletų vyrų turnyre šeštadienį, dar viena galimybė buvo estafetėse.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė atsisakė dalyvauti šioje neolimpinėje rungtyje, tad J.Kinderis ne pirmą kartą į porą gavo I.Serapinaitę.

Lietuviai puikiai pradėjo varžybas sekmadienį, užėmę antrą vietą plaukimo 2 po 200 m laisvuoju stiliumi estafetėje.

Fechtavime Lietuvos atletai laimėjo 26 kovas, pralaimėjo 22 ir buvo treti – tai buvo ir jų bendra pozicija po dviejų rungčių.

Jojime rungtyje virto trys kliūtys, mūsų šalies penkiakovininkai surinko 275 taškus iš 300 galimų, bet išlaikė trečiąją vietą.

Prieš paskutinę rungtį lietuviai turėjo 808 taškus ir atsiliko tik nuo baltarusių (834) ir italų (813).

Šaudymo ir bėgimo rungtyje I.Serapinaitė smuktelėjo į ketvirtą vietą, o iš jos estafetę perėmusiam J.Kinderiui netaiklūs šūviai ne tik neleido susigrąžinti pozicijų, bet ir nusmukdė dar žemiau. Lietuvos komanda finišavo septinta, nuo čempionų atsilikusi 25 sekundes.

Mišrių estafečių varžybas laimėjo puikiai finišavę Vokietijos penkiakovininkai A.Schleu ir Christianas Zellekensas, surinkę 1447 taškus. Lietuvių sąskaitoje – 1422 taškai.