Visų pirma – mityba
Norėdami, kad organizmas nepajustų „energijos“ bado, turite nenutrūkstamai tiekti jam maistą – energijos šaltinį. Visų pirma, reikėtų kontroliuoti mitybos laiką ir intervalus. Geriausia organizmą pripratinti prie nedidelių, tačiau dažnesnių 5–6 maisto porcijų per dieną. Keli valgymai per dieną, po kurių sunku pajudėti, tikrai ne išeitis. Šiuo atveju dažniausiai būna pasirenkami greitai įsisavinami gliukozės šaltiniai. Taigi tai nulemia, kad energingi jaučiatės kelias valandas, o po to – snūduriuojate, nesugebame sukoncentruoti dėmesio ir sunkiai pajudate.
Rekomenduotina valgyti kuo mažiau apdorotą maistą – pavyzdžiui, rinkitės produktus, pagamintus iš viso grūdo, salotas pagardinkite citrinos rūgštimi, actu ar alyvuogių aliejumi.
Rekomenduotina valgyti kuo mažiau apdorotą maistą – pavyzdžiui, rinkitės produktus pagamintus iš viso grūdo, salotas pagardinkite citrinos rūgštimi, actu ar alyvuogių aliejumi.
Organizmui apdoroti šiuos produktus prireiks daugiau laiko, o tai nulems, kad gautos energijos neišnaudosite iš karto.
Sportuokite
Nors skamba labai paradoksaliai, bet jaučiatės mieguistas, būtent todėl, kad mažai judate! Galima sakyti, kad organizmas paniręs į letargo miegą ir pabus tada, kai įveiksite save. Savaime aišku, nepajusite to po pirmosios treniruotės ar aktyvesnės veiklos. Tačiau užteks vos kelių savaičių ir įsitikinsite, kad sportas kaip tik suteikia energijos. Atsiras jėgų ir jausitės kur kas žvalesnis.
Grynas oras
Kiek laiko per dieną praleidžiate gryname ore? Dažnas gerai paskaičiavęs suprastų, kad lauke neišbūna nė valandos, o juk grynas oras – būtinas geros savijautos komponentas. Šviežias oras yra prisotintas deguonies, kuri reikalinga kiekvienai mūsų ląstelei. Sėdint patalpoje, kurios oras nevėdinamas, o deguonies nėra pakankamai, jo ima trūkti ir kūnui, kuris tokiu atveju negali tinkamai funkcionuoti. Taigi – žmogų apima mieguistumas ir tingulys, o jei bent kelioms minutėms išeisite į gryną orą – tuo pat atsigausite.
Cukrui ir kavai – ne
Tiek kava, tiek cukrus yra puikūs energijos šaltiniai, pasakytų daugelis, tačiau būtina pabrėžti, kad – trumpalaikis. Tiek kava, tiek saldumynai pažadina žmogų ir jis jaučiasi puikiai kelias valandas, tačiau po to apima dvigubai sunkesnis nuovargis. Kūną patartina žadinti natūraliais būdais, o ne energetiniais gėrimais, kofeinu ar cukrumi.
Vanduo – geriausias draugas
Girdėti, kad žmogus per dieną turėtų išgerti bent 2 litrus vandens teko kone kiekvienam. Retas šiuo klausimu yra pavyzdingas, tačiau paklauskite jų –kaip jaučiasi. Neabejotinai – jausis geriau nei tie, kurie kankina savo organizmą.
Galbūt ir keista, tačiau organizmo dehidratacija labai glaudžiai susijusi su energijos badu. Dehidratacija paprasčiausiai sumažina kraujo tekėjimą į organus, o būtent dėl to atsiranda nuovargio ir tingumo jausmas. Taigi –neleiskite savo organizmui išdžiūti, vandenį mažais gurkšniukais gerkite nuolat.
Miegas – būtinas gerai savijautai
Aišku, vienas didžiausių geros savijautos veiksnių – miegas. Norėdamas jaustis gerai ir turėtų užtektinai jėgų žmogus per naktį turėtų išmiegoti 7–8 valandas. Miegant kūnas ilsisi po dienos ir ruošiasi kitai dienai. Jeigu nepavyksta tinkamai pailsėti, natūralu, kita diena bus dvigubai sunkesnė. Taigi – norėdami jaustis energingi ir turėti jėgų ne tik darbui, bet ir sportui, aktyviam laisvalaikiui, pradėkite nuo miego.