Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 08 08 /08:56

O.Baleišytės olimpinis debiutas virto košmaru: skaudžiai krito nuo dviračio

Dviratininkė Olivija Baleišytė paskutinė iš lietuvių įšoko į jau pradėjusį judėti Tokijo olimpinių žaidynių traukinį, tačiau jos debiutas svarbiausiame planetos sporto renginyje virto košmaru. Sportininkė pirmoje daugiakovės rungtyje stipriai krito ir nebaigė distancijos. Nepaisant šio skaudaus incidento lietuvė pratęsė varžybas ir galiausiai užėmė 17 vietą.

Panevėžietė Idzu treką, esantį apie 130 km nuo Tokijo, prisimins ilgai.

Sekmadienio ankstų rytą O.Baleišytė paskutinė iš Lietuvos delegacijos dalyvavo dviračių treko daugiakovės (omniumo) varžybose.

Pirmoje skrečo rungtyje lietuvė skaudžiai krito ir nepasiekė finišo. Visgi tikslo nepasiekė ir dar devynios kitos sportininkės iš 21 startavusios. Už pirmą rungtį visos jos gavo po 16 taškų.

„Netekau truputį odos, įsmigo kelios olimpinio treko atplaišos ir patemptas kaklas“, – po finišo griūties padarinius vardijo O.Baleišytė.

Visgi šis košmariškas startas valingos sportininkės nepalaužė. Ji su likusiomis dviratininkėmis išvažiavo į antrąją rungtį – tempo lenktynes.

Joje į aukščiausias vietas lietuvė nesitaikė ir su dar dviem varžovėmis lyderių buvo aplenktos dviem ratais, už ką gavo po -40 taškų.

Po dviejų rungčių su 24 taškais O.Baleišytė rikiavosi 17-oje vietoje, bet vėliau sekusiose atkrintamosiose lenktynėse lietuvė pasirodė labai sėkmingai ir užėmė aukštą šeštąją vietą.

Šioje rungtyje lietuvė gavo 30 taškų ir bendroje įskaitoje pakilo į 14-ąją poziciją.

Visgi jos išlaikyti sportininkė nesugebėjo. Paskutinėje rungtyje – lenktynėse dėl taškų – O.Baleišytė lyderių buvo aplenkta ratu ir gavo -20 taškų. Galutinėje rikiuotėje lietuvė užėmė 17 vietą.

Priminsime, kad Tarptautinės dviračių federacijos kvietimo priimti likusią kvotą ir vykti į Japoniją LTOK sulaukė rugpjūčio 1 d., jau olimpiadai prasidėjus. Vienas iš kelialapį turėjusių nacionalinių olimpinių komitetų vietos atsisakė, todėl ji buvo pasiūlyta pirmai už brūkšnio likusiai mūsų šaliai.

„Debiutą vertinti yra sunku, nes vos atvykusi galvojau, kad svarbiausia finišuoti, po to – nebūti paskutinei ir aplenkti bent vieną dalyvę. O kai likus vienai rungčiai rikiavausi keturiolikta, jau tada pradėjau galvoti apie rimtesnę kovą. Gaila, kad nukritau į 17-ąją vietą. Labai norėjusi išlikti bent 16-tuke. Bet negaliu savęs teisti, nes apetitas auga bevalgant. Todėl mintys dvejopos. Šiek tiek save graužiu“, – po finišo kalbėjo O.Baleišytė.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Olivija Baleišytė omniumo varžybose
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Olivija Baleišytė omniumo varžybose

Sportininkė neslėpė, jog puikus rezultatas eliminavimo rungtyje jos nė kiek nenustebino.

„Man labai padėjo ir šioje rungtyje, ir gal net visose varžybose, kad žinojau, jog esu nepasiruošusi bei važiavau taip, kaip galiu. Nedariau sau psichologinio spaudimo, o eliminavimas dar yra ir mano mėgstamiausia rungtis. Dažnai man joje gerai sekasi. Labai smagu, kad nuo šių metų ji kaip atskira rungtis įtraukiama į pasaulio čempionato programą. Tai teikia daug vilčių“ , – svarstė sportininkė.

Dabar olimpinės debiutantės iš karto laukia skrydis į Milaną. Iš ten O.Baleišytė važiuos į aukštikalnes – Livinją, kur su savo plento komandos „Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“ drauge Inga Češuliene 19 dienų dalyvaus treniruočių stovykloje.

„Po to laukia plento Europos čempionatas, jei gausime jame pakankamai vietų, o dar vėliau vyks Europos ir pasaulio treko čempionatai“, – artimiausiais planais dalijosi sportininkė.

Aukso medalis atiteko amerikietei Jennifer Valente, sidabras įteiktas japonei Yumi Kajiharai, bronza – Nyderlandų atstovei Kirsten Wild.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Olivija Baleišytė omniumo varžybose
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Olivija Baleišytė omniumo varžybose

Omniumą sudaro keturios rungtys. Pirmosios skrečo tikslas – per 30 ratų (7,5 km) pirmai įveikti visą distanciją. Dar vienas būdas laimėti – ratu aplenkti visas varžoves. Tai padariusi dviratininkė nugalėtoja. Ratu vienos ar kelių sportininkių aplenkta dviratininkė traukiasi iš varžybų.

Antroji rungtis – tempo lenktynės. Čia dviratininkės irgi turi įveikti 30 ratų. Po pirmų penkių ratų kiekvieno likusio rato laimėtoja gauna po tašką, o aplenkusi varžoves ratu – 20 taškų. Vietos išdalijamos pagal uždirbtų taškų skaičių.

Toliau seka atkrintamosios lenktynės. Jose kas antrą ratą eliminuojama po vieną lėčiausią sportininkę.

Paskutinė rungtis – lenktynės dėl taškų. Jų distancija – 20 km (80 ratų). Kas dešimt ratų keturioms greičiausioms dviratininkėms išdalinami taškai (5, 3, 2 ir 1). Finaliniame sprinte kovojama dėl dvigubų taškų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai