Liepos 26-ąją iškilmingai per atidarymo ceremoniją Senos upėje ir prie garsiausių Paryžiaus objektų atvertos olimpinės žaidynės oficialiai baigtos.
„Au revoir“ milijardams žiūrovų visame pasaulyje Paryžius ištarė per labiau įprastą ceremoniją stadione, kuris talpina 80 tūkst. žmonių ir priėmė lengvosios atletikos ir regbio varžybas.
Uždarymo ceremonijos metu jame pasirodė daugiau nei šimtas šokėjų, akrobatų, cirko artistų ir garsių atlikėjų.
Kaip įprasta, per uždarymo ceremoniją su savo šalių vėliavomis žengė ir renginyje dalyvavę sportininkai. Lietuvos vėliavą uždarymo ceremonijoje išdidžiai nešė sidabro medalį iškovojusi breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka.
Ceremoniją pradėjo bene garsiausiai žaidynėse skambėjęs prancūzas – net keturis aukso medalius iškovojęs, su Michaelu Phelpsu lyginamas Leonas Marchand'as. Jis užgesino olimpinę ugnį Paryžiuje.
Koncertą „Stade de France“ stadione atliko žymūs prancūzų muzikantai – grupė „Phoenix“, „Air“ ir Kavinsky.
Galiausiai, prancūzai estafetę perdavė amerikiečiams – kitos žaidynės 2028-aisiais vyks Los Andžele. Šiame mieste olimpiečiai varžėsi jau dukart – 1932 ir 1984 m.
Paryžiaus merė Anne Hidalgo perdavė olimpinę vėliavą Los Andželo vadovei Karen Bass.
O tuomet ji atiteko iš padangių į stadioną nusileidusiam žymiam aktoriui Tomui Cruise'ui. Šis sėdo ant motociklo ir pasileido į inscenizuotą kelionę, kol vėliava atsidūrė Los Andžele.
Ten tikrą šou užkūrė žymūs JAV atlikėjai – paplūdimyje koncertą surengė „Red Hot Chilli Peppers“, Billie Eillish, Snoop Dogg ir Dr.Dre.
Uždarymo metu buvo atlikta ir medalių įteikimo ceremonija. Tradiciškai apdovanotos maratono nugalėtojos.
Tiesa, sporto šventė Paryžiuje dar prasitęs, kai rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 dienomis šiame mieste vyks paralimpinės žaidynės.