Nepaisant beveik 18 val. trukusios varginančio kelionės autobusu, trečiadienio pavakarę iš Vokietijos sostinės į Vilnių sugrįžusių sportininkių veidai švytėjo iš pasitenkinimo.
„Kai to nesitiki, tai pergalės džiaugsmas yra begalinis, – vos išlipusi iš autobuso sakė I.Serapinaitė. – Vis dar negalime tuo patikėti, kadangi net patekimas į penketuką būtų buvęs puikus rezultatas. Ši pergalė viršijo visus mūsų lukesčius, esame be galo laimingos.“
Prieš lemiamą – kombinuotąją bėgimo ir šaudymo – rungtį Lietuvos sportininkės nuo pirmavusių Italijos atstovių atsiliko 15 sek., o nuo trečiąją poziciją užėmusių vokiečių – vos sekunde. Nors specialistai lietuvių dueto galimybėmis abejojo, mūsų sportinininkės savo šansą išnaudojo tiesiog fantastiškai.
„Kiekvienoje rungtyje mums sekėsi vis geriau ir komandų rikiuotėje kilome vis aukščiau ir aukščiau. Paskutinėje kombinuotoje rungtynes mums labai padėjo puikus šaudymas“ , – pergalės receptą įvardijo L.Batulevičiūtė.
Pasaulio čempionėmis tapo dvi pajėgiausios Kinijos penkiakovininkės Wanxia Liang (11 vieta pasaulio reitinge) ir Qian Chen (15 vieta pasaulio reitinge), jos finale iš viso surinko 1418 taškų. L.Batulevičiūtė (62 vieta pasaulio reitinge) ir I.Serapinaitė (164 vieta pasaulio reitinge) varžybas baigė turėdamos 1410 taškų.
Toks lietuvių duetas tarptautinėse varžybose dalyvavo pirmą kartą, o debiutas Berlyne pranoko bet kokius tiek trenerių, tiek pačių sportininkių lūkesčius.
„Kartu komandoje varžėmės pirmą kartą, todėl nežinojome, ko galime tikėtis. Džiaugiamės, kad viskas puikiai sutapo ir mums pavyko iš Berlyno grįžti su sidabro medaliais“, – neslėpė L.Batulevičiūtė.
"Kai to nesitiki, tai pergalės džiaugsmas yra begalinis"
Mūsiškės finiše vos viena sekunde aplenkė Lenkijos duetą Oktawią Nowacką (16 vieta pasaulio reitinge) ir Aleksandrą Skarzynską (48 vieta pasaulio reitinge), kurių sąskaitoje liko 1409 taškai.
Už Lietuvos atstovių nugaros taip pat liko tokios šiuolaikinės penkiakovės žvaigždės kaip Londono olimpinių žaidynių vicečempionė, 2014 metų pasaulio čempionė, pasaulio reitingo trečioji vieta britė Samantha Murray (15 vieta estafečių varžybose) ir pasaulio reitinge ketvirtąją vietą užimanti vokietė Lena Schoneborn (7 vieta).
„Nors šiose varžybose nedalyvavo nemažai pajėgių sportininkų, buvo ir visas būrys tikrai stiprių atlečių. Vokietės, baltarusės ir rusės buvo subūrę labai pajėgias komandas, britams atstovavo olimpinė vicečempionė S.Murray. Varžovės buvo tikrai stiprios, tiesiog, galbūt, buvo ne jų diena, o mums sekėsi viskas“, – šypsojosi I.Serapinaitė.