Šio čempionato metu autobusais nuo Vilniaus iki Trakų dalyviai ir varžybų svečiai suvažinėjo daugiau kilometrų nei juosia žemės rutulį – bendras kilometražas 64 tūkst. kilometrų per savaitę. Sportininkai suvalgė toną daržovių ir 1,5 tonos makaronų. Vilniaus viešbučiai apgyvendino 1205 dalyvius ir 1,500 svečių. Už jų apgyvendinimą buvo sumokėta 2,5 mln. litų.
Edmundas Daukantas sakė, kad organizacinis komitetas susilaukė ir padėkos laiškų iš dalyvavusių irkluotojų, nors tai nėra tradicija: „Čempionatas įvyko geriau nei tikėjomės mes ar pasaulio irklavimo federacija. Džiaugiamės, kad orai mums netrukdė ir grafikas liko toks, koks buvo suplanuotas. Mūsų savanoriai padarė nuostabų darbą ir girdėjome tik teigiamus atsiliepimus“
Lietuvos irklavimo federacija ir organizacinis čempionato komitetas susilaukė iš tarptautinės federacijos ir garbės medalių už puikų organizavimą. Paprastai yra įteikiamas vienas toks medalis, tačiau lietuviai nusipelnė ir antrojo.
Mūsų irkluotojai nenuvylė
Dainius Pavilionis sakė, kad šis čempionatas buvo puiki patirtis: „Leidome dalyvauti įguloms, kurių rezultatai nėra geriausi, bet tai puiki varžybų patirtis. Juk čempionatas vyko namuose ir mums nereikėjo keliauti toli. Į finalą patekusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė parodė, kad yra elitinės sportininkės. Joms tik 18, o kovojo lygiomis pajėgomis su penkeriais metais vyresnėmis dalyvėmis ir iškovojo 4 vietą finale.“
Milda Valčiukaitė prisipažino, kad pasiruošti buvo ne taip paprasta, nes reikėjo laikyti egzaminus: „Šis čempionatas buvo kontrolinės varžybos, mes visas jėgas telkėme į pasaulio jaunių čempionatą, kuris vyks šią vasarą. Smagu, kad pavyko patekti į finalą. Esame labai dėkingos visiems, kurie mus palaikė. Kai buvo sunku, galvojau apie tai, kiek daug žmonių manimi tiki ir tai padėjo.“
Dominyko Jančionio ir Aurimo Adomavičiaus įgulą, kuri finale buvo penkta, galime vadinti puikia perspektyva ateičiai. Olimpiadoje dalyvausiantis Mindaugas Griškonis, stebėjęs vaikinų startus Trakuose, jų galimybes vertino labai teigiamai.
Pats irkluotojas Dominykas džiaugėsi, kad jų duetui pavyko patekti į finalą: „Niekas iš mūsų to nesitikėjo. Patys tarpusavyje pašnekėdavome, kad galėtume tai padaryti. Tačiau niekam to nesakėme, todėl buvo labai džiugu, kai pavyko.“
Čempionatas sutrukdė pasiruošti olimpiečiams?
Šiuo metu olimpinėms žaidynėms ruošiasi 4 mūsų irkluotojai – Donata Vištartaitė, Saulius Ritteris, Mindaugas Griškonis ir Rolandas Maščinskas. Geriausia vieta pasiruošimui yra Trakų trasa, kurioje vyko pasaulio jaunimo čempionatas. Donata Vištartaitė nusprendė treniruotis gimtajame Kaune, o vaikinams teko glaustis Trakuose, bet ne pagrindinėje trasoje.
Šis klausimas buvo iškeltas ankščiau, bet Edmundas Daukantas sako, kad tuomet niekas nesitikėjo, kad į olimpiadą važiuos net 4 irkluotojai: „Kai sužinojome dalyvius siūlėme Londonui ruoštis Prancūzijoje ar kur arčiau Londono. Žinojome, kad pasaulio jaunimo čempionato metu Trakuose tam tinkamų sąlygų nebus. Olimpinio sporto centro sprendimas irkluotojams likti Trakuose yra keistas ir nemanau, kad pats geriausias.“
Užsieniečiai nori treniruotis Trakuose
Vienas iš ryškiausių Trakuose vykusio čempionato įvertinimų yra užsienio komandų pareikštas noras treniruotis būtent čia. 2013 metais Trakuose vyks ir pasaulio jaunių čempionatas. Prieš jį Didžiosios Britanijos ir Izraelio delegacijos vadovai norėtų čia atvažiuoti treniruotis, o į čempionatą atsivežti kuo daugiau dalyvių, kad šie pamatytų natūralią Trakų trasą.
„Pusę lūpų kalbama apie galimybę rengti čia ir suaugusiųjų pasaulio čempionatą. Pasaulio irklavimo federacija jau mumis pasitiki. Tiesa, turime atsakyti į klausimą, ar visai šaliai to reikia. Į tokius konkursus vyksta šalies vadovai, kad įtikintų, kad to reikia ne keletui žmonių, o visai tautai.“ – apie tokią galimybę užsiminė Edmundas Daukantas.
Tiesa, kad surengtų čempionatą, Trakams reiktų įsirengti aštuntąjį takelį, kurio kol kas nėra. Sunkumų kelia Trakų istorinis nacionalinis parkas, su kuriuo reikia derinti bet kokius pakeitimus gamtos telkiniuose. Dainius Pavilionis apie tai atsiliepė juokaudamas: „Vytautas Didysis Trakų pilį pastatė be parko leidimo, mes irgi galėtume nakčia išsikasti tą aštuntą takelį.“