Tai Pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) generalinė asamblėja, Europos olimpinių komitetų (EOC) neeilinė generalinė asamblėja ir Antroji pasaulio olimpinė sporto konvencija. Konvencijos darbe dalyvavo ir Lietuvos vidaus reikalų viceministras Gintaras Steponas Vyšniauskas bei Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis.
EOC neeilinėje generalinėje asamblėjoje pranešimą perskaitė EOC prezidentas Patrickas Hickey. Jis aptarė Senojo žemyno vaidmenį ANOC organizacijoje bei vykdomojoje taryboje. Daugiausiai kalbėta ir diskutuota apie galimybę surengti Europos šalių sporto žaidynes, nes tik vienintelė Europa neturi kontinentinių žaidynių. Vieningos nuomonės nebuvo: neaišku, kada ir kur pirmąsias žaidynes rengti, kiek sporto šakų turėtų būti jų programoje? Bet, kaip sakė kalbėjusieji, žaidynių idėja gyva, svarstymai juda į priekį.
ANOC generalinės asamblėjos darbe dalyvavo TOK prezidentas Jacques'as Rogge"as, dalyvius sveikino Rusijos premjeras Vladimiras Putinas. Buvo paskelbta, kad atsistatydino ANOC prezidentas Mario Vasquezas Rana. Naujuoju prezidentu išrinktas šeichas Ahmadas Al-Fahabas Al-Sabakas, Azijos olimpinių komitetų prezidentas. M.V.Rana išrinktas ANOC garbės prezidentu. Įvesta nauja – pirmojo ANOC viceprezidento pareigybė. Jis, esant reikalui, pavaduotų prezidentą, ir atstovautų ANOC Tarptautinio olimpinio komiteto vykdomajame komitete.
Prisistatė miestai – kandidatai surengti vasaros olimpines žaidynes 2020 m. Tai Tokijas, Madridas, Stambulas, Baku ir Doha. Rusijos OK prezidentas Aleksandras Žukovas informavo, kaip vyksta pasirengimas Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms 2014 m. Atsiskaitė I jaunimo žiemos olimpines žaidynes surengęs Insbrukas. Ne pirmą kartą akcentuota, kad sporto organizacijų vykdomojoje valdžioje turi būti daugiau moterų.
Konvencijos darbe dalyvavo 203 nacionalinių olimpinių komitetų ir 170 šalių valstybinių institucijų sporto vadovai. Visi kalbėjusieji akcentavo gerų darbinių santykių svarbą ir visišką olimpinių komitetų autonomiją. Tik dirbant draugiškai galima pasiekti norimų rezultatų. Iš aukštos tribūnos ne kartą skambėjo prašymas, dar aktyviau kovoti prieš dopingo vartotojus ir nelegalias lažybas sporte, sutartus rezultatus... Įsteigti darbo grupė, kurioje ministerijų ir nacionalinių olimpinių komitetų atsovai keisis idėjomis ir nuomone, kaip sukurti geresnio bendradarbiavimo mechanizmą. Toje darbo grupėje yra ir LTOK prezidentas.
Kaip sakė A.Poviliūnas, įdomi buvo kultūrinė programa. Visi olimpinio judėjimo vadovai buvo pakviesti į Rusijos prezidento Vladimiro Medvedevo priėmimą Kremliuje, žiūrėjo baletą restauruotame Didžiajame teatre, lankėsi Maniežo aikštėje ir kitur.
A.Poviliūnui asmeniškai teko bendrauti su Rusijos olimpinio komiteto prezidentu, šalies vicepremjeru A.Žukovu, Rusijos sporto ministru Vitalijumi Mutko.