2023 05 21

Pasaulio taurės varžybose – sėkmingas Lietuvos fechtuotojos pasirodymas

Jungtiniuose Arabų Emiratuose vyko paskutinis šio sezono pasaulio suaugusiųjų fechtavimo taurės etapas, kuriame startavo Lietuvos fechtavimo čempionė Viktė Ažukaitė, rašoma pranešime spaudai.
Viktė Ažukaitė
Viktė Ažukaitė / Mildos Kikaitės nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Pogrupyje įveikusi 4 varžoves iš 6-ių, atkrintamosiose varžybose V.Ažukaitė kovas pradėjo iš 64 pozicijos.

Praleidusi pirmą atkrintamųjų ratą, kovoje dėl patekimo į 128 rezultatu 15:11 nugalėjo 65 reitingo numerį turėjusią japonę Miho Yoshimura.

Dėl patekimo į geriausiųjų 64 ir antrąją varžybų dieną, lietuvė 15:9 įveikė vokietę Felicitas Grollmisch, kuri į 128 pateko nugalėjusi 1-ąjį varžybų reitingą turėjusią ispanę Sara Fernandez.

Dvikovoje dėl patekimo į 32, V.Ažukaitė 15:13 nugalėjo estę Nelli Differt, kuri pasauliniame reitinge užima 9-ąją vietą.

Kovoje dėl šešioliktfinalio, geriausia Lietuvos fechtuotoja pralaimėjo Kanados sportininkei Ruein Xiao 15:6 ir galutinėje įskaitoje užėmė 31 vietą iš 223 dalyvių, bei pasaulinio reitingo sąskaitą papildė 4 taškais.

Šiuo metu V.Ažukaitė užima 91 vietą reitinge tarp 802 reitinguojamų pasaulio fechtuotojų.