Šviesoms lyg per pop žvaigždžių koncertą raižant „Cido“ areną, Simona Krupeckaitė išvažiavo į paskutines savo lenktynes namuose per savo ilgą, titulais nusagstytą karjerą.
Utenoje augusi, Panevėžyje nutūpusi 38 metų treko dviratininkė stojo į kovą pirmą kartą rengiamoje dviračių treko Čempionų lygoje.
Komercinės 0,5 mln. eurų prizinio fondo lenktynės šeštadienį atkeliavo į Panevėžį, kur žiūrovai išpirko visus 3 tūkst. bilietų, norėdami išvysti efektingas varžybas, į kurias pateko trys lietuviai.
S.Krupeckaitė, Vasilijus Lendelis ir Olivija Baleišytė varžėsi pirmajame etape Maljorkoje, o antrasis atkeliavo į Panevėžį, kur Lietuvos dviračių federacija ir „Cido“ arena metė dideles pajėgas ir surinko solidžią pinigų sumą (apie 350 tūkst. eurų), kad pristatytų Lietuvai neregėtą sporto šou reginį ir suteiktų galimybę lietuviams padėkoti S.Krupeckaitei už įspūdingus rezultatus per jos karjerą.
Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio dviračių treko rekordininkė 500 m atskiro starto ir 200 m iš eigos rungtyse šeštadienio vakarą kartu su dviem tautiečiais apvažiavo garbės ratą mojuodama vietos publikai prieš varžybas.
Ji stojo į kovą dvejose rungtyse. Sprinto varžybose laimėjo atrankos važiavimą, įspūdingai aplenkusi šios rungties olimpinę čempionę Tokijuje kanadietę Kelsey Mitchell.
Pusfinalyje lietuvė tarp trijų atlečių finišavo trečia ir liko be bilieto į finalą.
Keirino atrankoje Simona finišavo ketvirta tarp šešių atlečių atrankos varžybose.
„Emocijos įvairios – nuo šiurpuliuko dėl žiūrovų palaikymo iki nuovargio. Tikrai buvau nusiteikusi pakovoti ir pakovojau, – po varžybų sakė S.Krupeckaitė. – Kai važiuoji su olimpine čempione, būna arba viskas, arba nieko. Rizikavau, bet paskui jau buvo sunkiau.“
„Ji buvo mano viena didžiausių motyvacijų“, – apie S.Krupeckaitę sakė Olivija Baleišytė, taip pat sulaukusi karšto palaikymo savo gimtajame mieste.
Dviejų valandų trukmės varžybose startavo 72 sportininkai – 36 moterys ir 36 vyrai suko ratus sutrumpintoje programoje.
Suprasti akimirksniu
- Simona Krupeckaitė iš pradžių startavo sprinto varžybose. Lietuvė laimėjo atrankos varžybų važiavimą, aplenkusi dvi varžoves. Mūsų šalies dviračių treko legenda liko trečia pusfinalio lenktynėse, iš kurių į finalą iškopė greičiausia dviratininkė.
- Vasilijus Lendelis startavo keirino rungtyje. Atrankos varžybose tarp šešių savo važiavimo atletų jis finišavo antras ir pateko į finalą. Ten 26 metų Lietuvos dviratininkas buvo šeštas.
- Olivija Baleišytė startavo skrečo rungtyje, kurią sudaro 20 ratų. 23 metų panevėžietė užėmė devintą vietą tarp 18-os sportininkių.
- Vasilijus Lendelis sprinto atrankos varžybose privertė teisėjus pasitelkti fotofinišą. Nors finišavo įspūdingai, tarp trijų atletų jis liko antras, vos 0.003 nusileidęs rusui M.Jakovlevui, kuris iškopė į pusfinalį.
- S.Krupeckaitė keirino rungtyje kovas baigė atrankoje.
- Olivija Baleišytė eliminavime buvo septinta tarp 18-os dviratininkių.
S.Krupeckaitė dar planuoja varžytis kituose Čempionų lygos etapuose Tel Avive ir Londone, bet startas sprinte ir keirine Panevėžyje – reta ir paskutinė galimybė pasirodyti savo publikai.
– Simona, kokiu jausmu pasitikote varžybas?
– Visi bilietai buvo parduoti – tai šiek nustebino, bet jaučiu ir savo indėlį, kurį įnešiau į šį sportą – tuo didžiuojuosi.
Varžytis prie lietuviškų širdžių ir plojimų – sunkiau.
Tiesa, tai nepaskutinės mano varžybos – laukia paskutiniai etapai, jau turiu bilietus į Tel Avivą.
– Ar atpažinote Panevėžio dviračių treką „Cido“ arenoje, kuri labai pasikeitė per Čempionų lygos varžybas dėl techninių efektų?
– Toks jausmas, kad esame ne Panevėžyje, o Holivude. Nuostabu matyti savo namus tokius – matyti tiek žmonių, šviesų, technikos, garso. Labai puikus jausmas sutikti visus kitus čempionus čia mūsų mažame Panevėžyje, Lietuvoje. Manau, kad tikrai yra kuo didžiuotis.
– Ar jūsų sūnus irgi čia?
– Mano sūnus dabar atsiima savo apdovanojimą. Jis užėmė aukštą vietą motokroso varžybose, kaip tik sutapo jo apdovanojimų ir mano varžybų laikas 20 valandą.
Bet artimųjų ir draugų arenoje – turbūt 99 procentai.
– Ar prieš šias varžybas atėjo išskirtinis jaudulys?
– Taip, visai kitaip nei per pirmą etapą Maljorkoje. Nors iš pradžių galvojau, kad tai tiesiog bus šaunus renginys, kurį sutiksiu su pozityviomis mintimis ir tiek. Tačiau, kai matai, kiek žiūrovų susirinko pamatyti, kaip Simona baigia karjerą – susidarė spaudimas.
– Tačiau sprendimą dėl karjeros pabaigos juk seniau priėmėte.
– Taip, neseniai per spaudos konferenciją netyčia prasitariau, kai paklausė – atsakiau, nenorėjau meluoti. Aišku, per visą karjerą kažką planuoji, tai nėra perkūnas iš giedro dangaus.
Keista suvokti, kad dabar nebegalėsiu daugiau važiuoti varžybose – turiu mintyje profesionalų lenktynėse. Bet gal dar sudalyvausiu plento varžybose kaip mėgėja.
– Ar jau žinote, ką darysite po paskutinio Čempionų lygos etapo?
– Nežinau, kol kas esu susitelkusi Čempionų lygai, o laikas parodys. Spręsiu užduotis, kai jos ateis.
– Iš esmės turbūt dabar esate patenkinta savo sportine karjera, kai taip ilgai laikėtės viršūnėje?
– Taip, kitaip nebūčiau taip ilgai važiavusi. Aišku, tai didelis nuopelnas mano komandos, mano vyro ir trenerio (Dmitrijaus Leopoldo), dviračių federacijos, valdžios atstovų – didelė komanda prie to prisidėjo.
Suprasti akimirksniu
- Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Stasys Petrauskas:
- „Per pandemiją surengti tokį renginį ypač sunku. Kai nežinai, kas bus ryt, kai girdi apie naujas viruso atmainas ir viskas keičiasi. Bet noras ir entuziazmas nugali. Penktadienį buvo išpirkti paskutiniai bilietai, būtų smagu pasistengti, kad toks renginys kasmet pas mus atvažiuotų. O šios varžybos – tai ir padėka mūsų sporto žvaigždei Simonai Krupeckaitei.“
– Iškovojote daugiau nei dvi dešimtis medalių aukščiausio lygio varžybose – ar tarp jų yra toks, kurį vertinate labiausiai?
– Nežinau, gal neišskirčiau vieno. Visi jie yra sunkiai iškovoti, nė vienas nenukrito iš dangaus. Gal tik pirmasis, 2003 metais, buvo netikėtas, o visi kiti iškovoti labai sunkiai.
Prieš kiekvieną startą eini taip, kad „na jau dabar tai tikrai padarysiu viską“. O ar pavyks, nežinai. Tai sportas, tai gyvenimas.