Gausi minia draugų, artimųjų ir palaikančiųjų vėlyvą trečiadienio vakarą atvyko į Vilniaus oro uostą pasitikti Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių dalyvių.
Garsiausiais šūksniais ir dainomis buvo sutikti baidarininkai A.Lankas ir E.Ramanauskas olimpiadoje iškovoję trečią vietą ir pasipuošę bronziniais medaliais.
Paklausti, ar tikėjosi tokio sutikimo, sportininkai teigė, kad sutikimo tikėjosi, bet minia, pasitikusi juos oro uoste, pranoko visus lūkesčius.
„Kažkokio sutikimo tikėjomės, bet čia... Tai antras toks sutikimas po medalio. Didelis ačiū. Aš dar nesijaučiu sugrįžęs į save. Draugai, artimieji ir visi palaikantys žmonės padarė tokį siurprizą, kad tiesiog trūksta žodžių“, – teigė A.Lankas
Į klausimą ar jau patikėjo, kad jiems pavyko laimėti olimpinius medalius, A.Lankas juokdamasis atsakė, kad greičiausiai jau buvo ir primiršę savo pergalę, tačiau dabar dar kokią savaitę tikrai to nepamirš ir skraidys kaip ant sparnų.
Tarp sidabro ir bronzos
E.Ramanauskas atviravo, kad olimpinio finalinio plaukimo tikrai nepamirš, nes tai buvo kažkas neįprasto, kažkas unikalaus.
A.Lankas pridūrė, kad kartais peržiūri vaizdo įrašą, stebi, kas ir kaip pavyko. Baidarininkas atskleidė, jos finišavę atsidūrė nežinomybėje, nes visi finišavo labai arti. Vienintelis aiškus dalykas buvo, kad nugalėjo ispanai. O paskui švieslentėje pasirodė, kad lietuviai yra treti. Pasak A.Lanko, tos sekundės tarp rezultatų paskelbimo tikriausiai buvo pačios ilgiausios jo gyvenime.
Sportininkai juokėsi, kad olimpinio sidabro laimėtojus nulėmė vienas centimetras.
„Šiaip buvom pagalvoję, kad būtų kietai sidabras. Prieš gerą mėnesį mes net negalėjom pasvajot apie bronzą. Tiesiog mums buvo sunkus laikotarpis. Visas sezonas mums buvo tarsi nežinia“, – teigė A.Lankas.
15 metų iki olimpinių žaidynių
Į vieną baidarę jie įsėdo dar būdami 12 metų. Nuo tada įvairiose varžybose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pavykdavo užlipti ant nugalėtojų pakylos.
E.Ramanauskas teigė, kad vaikui išmokti gerai plaukti reikia dviejų savaičių, išmokti lenktyniauti kelių mėnesių, o pasiruošti olimpinėms žaidynėms – penkiolikos metų.
Baidarininkai iki olimpinių žaidynių nuėjo sunkų ir vingiuotą kelią. Jie buvo baigę karjerą ir emigravę, tačiau nusprendė sugrįžti ir kovoti dėl vietos Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.
Sportininkai atskleidė, kad dabar yra gavę pakvietimą dalyvauti varžybose, tačiau pasiūlymą svarsto ir yra labiau nusiteikę pailsėti.