2014 08 13

Per 10 metų po Atėnų olimpinių žaidynių olimpinės sporto bazės virto lūšnynais

Prieš dešimt metų Graikijoje įvyko XXVIII olimpinės žaidynės, kurios į renginį kvietė šūkiu „Sveiki sugrįžę namo“. Vos dvi savaites trukęs renginys graikams kainavo 9 mlrd. eurų. Vėliau šiai valstybei susidūrus su ekonominėmis problemomis, nebebuvo skiriama lėšų sporto bazėms išlaikyti ir dabar jos yra arba visiškai apleistos, arba naudojamos tik konferencijoms ir vestuvėms.
10 metų po Atėnų Olimpinių žaidynių: sporto bazės virtusios lušnynais
10 metų po Atėnų olimpinių žaidynių: sporto bazės virtusios lūšnynais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Graikija tapo viena mažiausių olimpines žaidynes kada nors surengusių valstybių. Su ekonominiais sunkumais susiduriantiems graikams olimpinės sporto bazės yra tapusios tikru galvos skausmu.

Apskaičiuota, kad norint išlaikyti visas bazes padorios būklės, kasmet reikėtų 630 mln. eurų. Tai suma, kuri dabartinei Graikijai yra sunkiai įkandama.

Nors, kai kurie sporto statiniai tapo namų aikštėmis tokiems klubams kaip Atėnų „Panathinaikos“ futbolo ir krepšinio komandoms, Pirėjo „Olympiacos“ bei Atėnų „Panionios“ krepšininkams, mėgėjų ir žemesnių lygų sportininkams, atsiperka vos keli iš daugelio.

Didžioji dalis statinių yra visiškai apleisti bei nuniokoti.

Panašus likimas ištiko ir Pekino olimpiados sporto bazes, tačiau kinai po truputį randa būdų iš naujo pritaikyti likusius statinius ir neapleisti jų.

Kiek geriau su šia problema dorojosi Londono olimpinių žaidynių organizatoriai, kurie statė laikinas sporto bazes. Pavyzdžiui, Lietuvos krepšinio rinktinė žaidė tik olimpiniam turnyrui surinktoje krepšinio arenoje. Dabar šis statinys jau parduotas brazilams, kurie ruošiasi 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai