25 metų latvis patyrė smegenų sukrėtimą ir tai aiškiai matėsi jo veiksmuose po griuvimo.
Jis staigiai atsikėlė, bet vėl tėškėsi veidu į asfaltą bandydamas sugrįžti ant dviračio. Kol A.Skujinis svyravo viduryje kelio, pro šalį pavojingai dideliu greičiu švilpė kiti dviratininkai, stengdamiesi manevruoti ir išvengti dar didesnės nelaimės.
Neįtikėtina, bet latvis užlipo atgal ant dviračio, labiausiai dėl jam padėjusio „Tour of California“ darbuotojo – šis paskui sulaukė daug kritikos internete, nes daug komentatorių kalbėjo, jog taip dviratininkas buvo pastumtas į dar didesnį pavojų.
Latvio komandos „Cannodale-Drapac“, kuriai anksčiau yra atstovavęs Ramūnas Navardauskas, atstovai teigė, jog tokios būklės dviratininkui neturėjo būti leista tęsti lenktynių. Komanda pati išbraukė savo sužeistą dviratininką iš kitų etapų.
„Tomo griūtis mus labai sujaudino. Jis griuvo važiuodamas dideliu greičiu, o tai įvyko tokiu neparankiu metu, kai lenktynėse vėlavo informacija ir mums sureaguoti buvo sunku, – dviračių klubo interneto svetainėje teigė komandos direktorius Tomas Saouthamas. – Nors Tomas instinktyviai bandė toliau važiuoti, buvo aišku, jog jis negali to daryti. Tai smūgis komandai ir jo ambicijoms, bet kritimas buvo rimtas, todėl jam teks pasislinkti ant galinės sėdynės, kol sugis“.
Du etapus „Tour de California“ per karjerą laimėjęs T.Skujinis bus stebimas komandos gydytojų bent šešias dienas ir sugrįš į lenktynes tik po tam tikrų testų.
Pats latvis teigė, jog „jaučiasi visai gerai“ ir net juokavo socialiniame tinkle apie savo traumas.
Galvos traumos dviračių sporte nėra juokingos. 2013 metų Amerikos neurologų asociacijos tyrimai parodė, kad važiuojant dviračiu patiriama 86 tūkst. iš 447 tūkst. sporte pasitaikančių galvos traumų. Dauguma traumų patirtos važiuojant be šalmo, bet smegenų sukrėtimai pasitaiko ir saugant galvą šalmu, kaip parodė T.Skujinio atvejis.