„Esu labai patenkintas. Man devinta vieta tokiose lenktynėse – kažkas neapsakomo ir nerealaus. Tai – kol kas mano didžiausias pasiekimas, – po lenktynių džiaugėsi Prancūzijos komandai „Delko Marseille Provence" atstovaujantis E.Šiškevičius. – Sunku patikėti, kad viskas susiklostė taip puikiai.
Jau net lenktynių išvakarėse buvau užtikrintas, nejaučiau įtampos, kuri lydėdavo šiose lenktynėse seniau. Ir varžybų dieną išlikau ramus, atsipalaidavęs. Buvau ne vienas, iš kurio komandoje buvo tikimasi rezultato. Užduotį siekti kuo aukštesnės vietos turėjo ir lenkas Przemyslawas Kasperkiewicz bei prancūzas Julienas Trarieux. Lenktynės visą laiką buvo įtemptos, be didelių pabėgimų. Džiaugiuosi, kad per visas lenktynes neturėjau jokių techninių problemų, o šiose sudėtingose lenktynėse taip būna labai retai."
Man devinta vieta tokiose lenktynėse – kažkas neapsakomo ir nerealaus
Nuo 1896 metų rengiamos lenktynės Paryžius – Rubė yra laikomos vienomis sunkiausių dviračių lenktynių pasaulyje. Šios varžybos – vienos iš penkerių vadinamųjų „monumentų“ – labiausiai prestižinių vienos dienos lenktynių. Dviratininkams „Šiaurės pragare“ šiemet teko įveikti 257 km, iš kurių 54,5 km sudarė akmenimis grįsto kelio atkarpos. Lenktynių dalyviai finišavo atvirame Rubė treke.
Lenktynes pirmą kartą laimėjo 36 metų belgas Philippe Gilbert („Deceuninck – Quick Step") – 5 val. 58 min. 2 sek. (vid. greitis – 43,07 km/h).
E.Šiškevičius finišo sprinte su septyniais varžovais kovojo dėl 6-13 vietų. Evaldui iš šios grupelės finišavo ketvirtas. Už 30-mečio buvusio trenerių Gedimino Kastanausko ir Vytauto Juchnevičiaus auklėtinio nugaros liko 2014 metų Nyderlandų čempionas Sebastianas Langeveldas („EF Education First“), 2017 metų Šveicarijos vicečempionas Stefanas Kuengas („Groupama – FDJ“), Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas bei 2017 metų šių lenktynių nugalėtojas belgas Gregas van Avermaetas (CCC) bei 2017 metų Belgijos čempionas Oliveris Naesenas („Ag2r La Mondiale“).
„Galėjau iškovoti dar aukštesnę vietą, bet finiše kiek suklydau. Tikėjausi galingo finišo iš Grego van Avermaeto, todėl laikiausi šalia jo, bet belgas, pasirodo, jau buvo pavargęs. O išlįsti į geresnę poziciją jau buvo per vėlu", – pasakojo Lietuvos dviratininkas.
E.Šiškevičius šiose dalyvavo penktą kartą. 2016 metais jis finišą pasiekė 80-as, o 2013, 2017 ir 2018 metais nebuvo klasifikuotas. Evaldas 2005-2010 metais dar yra dalyvavęs jaunių (17-18 metų) bei jaunimo (iki 23 metų) lenktynėse Paryžius – Rubė.
Iki šiol iš lietuvių aukščiausią vietą šiose lenktynėse buvo užėmęs Tomas Vaitkus. 2011 metais jis finišavo 18-as. 2012 metais Ignatas Konovalovas užėmė 22-ą vietą.
E.Šiškevičius pernai šiose lenktynėse sužavėjo dviračių sporto gerbėjus savo didvyrišku poelgiu. Lietuvos dviratininkas viršijo atsilikimo limitą, tačiau nepasitraukė iš trasos ir pasiekė finišą. Evaldas finišavo praėjus beveik valandai po Peterio Sagano triumfo.
Lietuviui dar reikėjo įveikti daugiau nei 30 km, kai jis sužinojo apie slovako pergalę. E.Šiškevičius, pasiekęs Rubė treką, pamatė, kad apsaugos darbuotojai jau uždarinėja vartus. Bet jie įleido lietuvį į treką. Jame E.Šiškevičius, apsukęs ratą, kirto finišo liniją.
„Telefonas netilo pernai, netyla jis ir šiemet. Buvo malonu, kad kalbėjo apie mane ir kad mano poelgis daug ką įkvėpė, bet būčiau buvęs labiau patenkintas, jei būtų kalbėję apie rezultatą, o ne apie atvažiavimą iki finišo. Labai džiaugiuosi, kad per metus įvyko toks didelis progresas. Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau", – pažymėjo E. Šiškevičius.
Labai džiaugiuosi, kad per metus įvyko toks didelis progresas
„Labai didžiuojuosi devinta Evaldo vieta šiose lenktynėse. Jis pasinaudojo savo atkaklumu, kuris jam padėjo pernai pasiekti finišą, o šiemet – geriausią rezultatą. Jis vertas to. Šis „Top-10" prilygsta didžiulei pergalei. Tai patvirtina labai gerą komandos sezono pradžią", – teigė „Delko Marseille Provence" komandos direktorius Frederic Rostaing.