Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2021 09 02

Lietuvos golbolo rinktinei nepavyko apginti čempionų titulo – Tokijuje kausis dėl bronzos

Lietuvos golbolo rinktinei nepavyko apginti paralimpinių čempionų titulo. Tokijo žaidynių pusfinalyje Valdo Gecevičiaus treniruojama komanda 5:9 (2:3, 2:6) nusileido pasaulio čempionams brazilams ir tęs kovą dėl bronzos medalių.
Lietuvos golbolo rinktinė
Lietuvos golbolo rinktinė / Dainiaus Ožalo/LPAK nuotr.

Lietuviai Tokijuje gynė prieš penkmetį Rio de Žaneire iškovotą paralimpinių čempionų vardą. Paralimpinių žaidynių finaluose Lietuvos rinktinė žaidė ir 2000 m. Sidnėjuje bei 2008 m. Pekine, kai laimėjo sidabro apdovanojimus, o vienintelį sykį mažajame finale rungtyniavo 2012-aisiais Londone, kai nusileido Turkijai ir liko ketvirta.

Šį kartą dėl bronzos lietuviai grumsis su JAV golbolininkais, kurie pusfinalyje 1:8 neprilygo kinams.

Amerikiečius lietuviai sykį jau sutriuškino grupių etape (13:3). Būtent JAV rinktinę lietuviai nugalėjo ir Rio de Žaneiro žaidynių finale (14:8).

Pusfinalį prieš brazilus lietuviai pradėjo puikiai, kai jau pirmuoju metimu įvartį pelnė Lietuvos rinktinės veteranas Genrikas Pavliukianecas, tačiau brazilai į tai atsakė dviem tiksliais metimais ir išsiveržė į priekį – 2:1.

45-erių G.Pavliukianecas dar sugebėjo išlyginti rezultatą, tačiau pirmąjį kėlinį sėkmingiau užbaigė brazilai, įpusėjus rungtynėms pirmavę 3:2.

Intriga antrajame kėlinyje laikėsi kelias minutes, tačiau tuomet lietuviai prapliupo klaidomis, o brazilai – įvarčiais.

Vos per kelias minutes pasižymėjo keturiskart ir atitrūko net penkių įvarčių skirtumu – 7:2.

Per likusį laiką lietuviams po įvartį dar pelnė Marius Zibolis, Justas Pažarauskas ir Artūras Jonikaitis, tačiau brazilai persvaros neiššvaistė ir žengė į finalą.

Lietuvos rinktinei nepavyko atsirevanšuoti brazilams už nesėkmę 2018 m. pasaulio čempionato pusfinalyje ir pirmajame Tokijo paralimpinių žaidynių mače, kai nusileido varžovams net 2:11.

Dėl bronzos lietuviai prieš amerikiečius kausis penktadienį 9 val. ryto Lietuvos laiku.

Savo ruožtu brazilai finale sieks pirmojo paralimpinių čempionų titulo žaisdami prieš kinus, kurie čempionais tapo žaisdami namie 2008 m., kuomet finale nugalėjo Lietuvos rinktinę.

Rungtynių įrašas:

Rungtynių eiga

Lietuva – Brazilija 5:9

Pirmasis Artūro Jonikaičio įvartis šiame turnyre – 5:9.

J.Pažarauskas galėjo sušvelninti skirtumą baudiniu, deja, brazilai metimą atrėmė.

Justas Pažarauskas pelno lietuviams ketvirtą įvartį, bet laiko liko jau tik pusantros minutės – 4:9.

Dar vienas baudinys ir dar vienas brazilų įvartis, ko gero, naikinantis intrigą pusfinalyje – 3:9.

Už draudžiamus trenerio patarimus žaidėjams brazilams skirta bauda, tačiau baudinio lietuviai realizuoti nesugebėjo – kamuolį sustabdė oponentų gynėjas.

Apmaudžiai į lietuvių vartus įrieda dar vienas brazilų mestas kamuolys – 3:8.

Aikštėje pasirodęs lietuvių veteranas Marius Zibolis švelnina rezultatą – 3:7.

Brazilai didina persvarą – 2:7.

Dar vienas brazilų baudinys ir lietuvių viltys žaisti finale blėsta – 2:6.

Tiesiai pro G.Pavliukianeco pažastį kamuolys krenta į lietuvių vartus – 2:5.

Antrojo kėlinio pradžia – nemaloni lietuviams. G.Pavliukianecas pažeidė taisykles ir brazilai nepriekaištingai realizavo baudinį. Mūsų komanda atsilieka 2:4.

Pirmasis kėlinys baigėsi lietuviams atsiliekant vieno įvarčio skirtumu.

Nerijui Montvydui pažeidus taisykles brazilai gauna progą dar vienam baudiniui, kurį šįkart realizuoja – 2:3.

Brazilai užsidirbo baudinį, bet G.Pavliukianeco pastangų atlaikant smūgį neprireikė, nes varžovų mėginimas pelnyti įvartį buvo labai netikslus.

Lietuvos rinktinės veteranas G.Pavliukianecas aukštu metimu kamuolį įridena į brazilų vartų kampą ir lygina rezultatą – 2:2.

Brazilai pelno dar vieną įvartį – 1:2.

Apmaudžiai krenta pirmas įvartis į lietuvių vartus – kamuolys prariedėjo pro kelių mūsiškių kojas ir kirto vartų liniją. 1:1.

Jau pirmuoju metimu Genrikas Pavliukianecas pelno įvartį ir išveda Lietuvos rinktinę į priekį – 1:0.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?