Kad būtų įtikinamesnė informacija, FSB vadovas tikino, kad teroristų neutralizavimo operacijose dalyvavo ir kitų valstybių specialiosios tarnybos, nors užsienio žiniasklaidoje pastaruoju metu nebuvo užsiminta apie bendrą saugumo žinybų veiklą.
Ketvirtadienį A.Bortnikovas aiškino, kad didžiausias darbas buvo nuveiktas prieš prasidedant olimpiadai Sočyje vasario 7 dieną.
„Buvo dirbama su ekstremistų grupelėmis mūsų šalyje ir teroristų tinklu užsienyje. Didžiausią dėmesį skyrėme žmonėms, kurie galimai galėjo imtis teroristinės veiklos. Grėsmė ėjo iš Turkijos, Sirijos, Vokietijos ir Austrijos šalių. Ten buvo rengiamasi teroristiniams aktams. Ten buvo rengiamos ir mirtininkės, kurios privalėjo susisprogdinti olimpiadoje“, – raportavo FSB direktorius.
Rusijos saugumo vadas aiškino, kad jo tarnybos turimomis žiniomis, teroristai į Sočį turėjo atsivežti sprogmenis skystu pavidalu, todėl A.Bortnikovas aiškino, kad atvykstantiems į žaidynių sostinės oro uostą Adlerį buvo griežtai draudžiama su savimi turėti bet kokių skysčių.
„Nieko nebuvo daroma skubotai ir neapgalvojus, nes teroristai naudojo ir norėjo naudoti sprogmenis, sumaišydami skysčius“, – teigė Rusijos pareigūnas.
Prieš olimpiadą tik kartą Kanados spauda pranešė, kad Čečenijos kovotojas Doku Umarovas pagrasino, jog imsis sprogdinimų per Sočio žaidynes, nes jos vyksta „ant mūsų senolių kaulų, kurie palaidoti mūsų žemėje, o ne okupantų rusų“.
FSB prieš olimpiadą aiškino, kad užkirto ne vieną teroristinę ataką Sočyje, tačiau jokių konkrečių faktų ir tuomet nepateikė.
Prieš olimpiadą Lietuvos tautinis olimpinis komitetas gavo grasinimų, kad bijotų sprogdinimų Sočyje, tačiau tai buvo tik keistuolio žmogaus bandymas atkreipti į save dėmesį.