Visuomenėje vis dar vyrauja stereotipas, kad LKL komandų šokėjos verčiasi vien iš šokių. Tačiau tiesa tokia, kad visoms šioms merginoms pasirodymai ant parketo tėra antraplanė veikla.
Vienos tai derina su teisininkės karjera, kitos – su darbu IT sektoriuje ar studijomis.
Nuotraukoje – „Rytas Dance Team“ narė Ugnė. Prieš keletą metų ji baigė odontologijos studijas, o šiuo metu dirba gydytoja odontologe keliose gydymo įstaigose.
Merginos dalijasi patirtimi, kad kai kurie darbdaviai nepalankiai žiūri į jas dėl šokimo krepšinio klubo palaikymo komandoje.
„Mūsų kuriamas personažas aikštelėje neturi būti tapatinamas su realybe. Mes turime gana rimtas profesijas, o šokiai padeda atsipalaiduoti nuo įtampos“, – teigia Ugnė.
Šeštus metus besitęsiančią šokėjos karjerą Ugnė pradėjo vos atvykusi studijuoti į Vilnių, „Rytas-2“ (anksčiau „Perlo“) palaikymo komandos šokėjų gretose. Ten ji mokėsi gimnastikos ir šokio elementų, artimiau susipažino su krepšinio virtuve.
Didžioji dalis merginų pradeda šokti „Rytas-2“ palaikymo komandoje. Be to, rudenį kartais vykdomos atrankos, kuriose gali dalyvauti visos norinčios. Ar bus priimta nauja narė, ar ne, priklauso nuo to, ar yra laisvų vietų komandoje bei asmeninių gabumų.
Kita šokėja, Ieva, dirba marketingo srityje. Šokis jos gyvenime dominuoja jau nuo pat vaikystės. Lygiai taip pat kaip Ugnė, ji iš pradžių pasirodydavo su „Perlo“ šokėjomis.
Dar viena Ievos veikla – tinklalaidės „Ramybė chaose“ kūrimas. Projekto idėja – šviesti apie psichinę sveikatą. Į filmavimus ji kviečia psichologus, psichoterapeutus bei kitus specialistus. Taip pat skaitomi žiūrovų laiškai su asmeninėmis patirtimis, užduodami jų pateikiami klausimai.
Per savaitę vyksta 3-4 repeticijos, dar prisideda rungtynės, kurių retkarčiais būna ir dvejos. Dalis treniruočių vyksta „Jeep“ arenoje, kitos sporto klube ar gimnastikos salėje. Treniruotė pradedama apšilimu, o tada stojama į pozicijas pagal brėžinius. Kiekvienam skirtingam šokiui – vis kitas brėžinys.
Svarbiausia užduotis – sinchroniškai atlikti ne tik judesius, bet ir gimnastinius triukus.
Pasirodymai kuriami kartu visos komandos, kartais choreografija nusiperkama iš kitų šokio meistrų.
Paruošti naują šokį rungtynėms bei jį tinkamai išmokti vidutiniškai užtrunka apie dvi savaites, priklausomai nuo šokio sudėtingumo.
Šokėjos pasirodo tiek LKL, tiek Europos turnyrų, kuriuose rungtyniauja „Rytas“, metu. Į areną šokėjos atvyksta likus 2 valandoms iki rungtynių pradžios. Tuomet – generalinė repeticija, apytiksliai trunkanti nuo 40 iki 60 minučių.
Visi pasiruošiamieji darbai arenoje prasideda gerokai anksčiau. Statomos ir jungiamos televizijos kameros, reguliuojamas apšvietimas, bruzda savanoriai bei organizacinės grupės nariai. Erdvė alsuoja artėjančio renginio ritmu.
Po generalinės repeticijos, keliaujama ruoštis rungtynėms: makiažas, šukuosena, aprangos. Rūbinėje skamba užvedanti muzika, merginos viena kitai padeda susitvarkyti įvaizdžio detales, diskutuojama apie pasirodymų eigą.
Renginys pradedamas priešininkų komandos sudėties pristatymu. Po jo vedėjas padaro pauzę, kurios metu įbėga pasirodyti šokėjos. Tuomet skelbiami „Ryto“ klubo žaidėjai bei trenerių štabo nariai. Taip sukuriamas spalvingas atidarymo šou, įplieskiantis kovingą dvasią krepšinio entuziastų viduje.
Keisti pasirodymų aprangą įprasta vieną kartą per kėlinį, išskyrus atvejus, kai pristatomi specialūs šokiai – tuomet persirengiama kelis kartus. Tad per vienerias rungtynes galima išvysti mažiausiai 4 skirtingas aprangas.
Kai ant parketo verda kova, už aikštelės ribų šokėjos su jauduliu laukia dar vienos minutės arba vandens pertraukėlės. Nemenka dalis šokėjų kartu emociškai išgyvena ir „Ryto“ nesėkmių bei triumfo akimirkas.
„Rytas Dance Team“ veikla neapsiriboja vien rungtynėmis. Merginos kviečiamos pasirodyti į paradus (tolimiausias pasaulio taškas buvo Kinija), filmuotis tiek užsienio, tiek lietuvių režisuojamuose filmuose. Vienas iš naujausių – Tado Vidmanto komedija „Milijonieriaus palikimas“.
Organizuojamos ir įvairios akcijos. Neseniai „Ryto“ šokėjos kartu su gimnastikos klubu „Skrydis“ merginomis ilgosios pertraukos metu atliko specialų pasirodymą. Jis buvo skirtas išreikšti palaikymą Dauno sindromą turintiems asmenims bei jų šeimoms.