– Ar golfas galėtų būti įdomus TV žiūrovams, stebintiems olimpines žaidynes?
– Kad būtų įdomu golfo turnyrus stebėti per televiziją, kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, reikia nors kažkiek išmanyti jo taisykles, žinoti geriausius žaidėjus ir pan. Mes, tie, kurie žaidžiame golfą, žinome, už ką sergame, išmanome taisykles, todėl golfo turnyrus žiūrėti yra įdomu. Olimpinių žaidynių metu būtinai stebėsiu varžybas per televiziją.
– Kaip pavyksta atrasti laiko golfui?
– Tai yra mano pomėgis, o žmonės visada randa laiko savo pomėgiams. Jeigu ryte esu laisvas, o oras tuo metu yra geras, nematau puikesnio būdo, kaip praleisti laisvalaikį, nei žaidžiant golfą gamtoje. Man tai yra didžiulis malonumas. Didžiausi golfo privalumai – tai ramybė, gamta ir galimybė varžytis.
Tarp treniruočių, kai nereikia dirbti, bandau kuo daugiau laiko praleisti golfo aikštyne. Tikiuosi, kad, kai vaikai truputį paaugs, jiems taip pat patiks ši sporto šaka. Tada malonumą galėčiau suderinti su šeimos gyvenimu.
Nemanau, kad, žaidžiant golfą, charakterio savybės yra lemtingas faktorius. Šį sportą renkasi ir labai ramūs žmonės, ir labai azartiški, tiek senesni, tiek jaunesni.
– Kokie žmonės, jūsų nuomone, turėtų rinktis šį sportą?
– Nemanau, kad, žaidžiant golfą, charakterio savybės yra lemtingas faktorius. Šį sportą renkasi ir labai ramūs žmonės, ir labai azartiški, tiek senesni, tiek jaunesni. Kadangi man teko golfą žaisti ir užsienyje, tai aikštynuose mačiau visokio amžiaus žmonių. Smagu, kai matau žaidžiančius mažus vaikus – labai norėtųsi, kad ir maniškiai žaistų. Mano dukrai jau greitai bus 6 m., o sūnui 4,5 m. – jie kartais pamušinėja golfo kamuoliuką kieme namuose, šis sportas jiems patinka. Manau, vėliau pabandysiu leisti juos į golfo treniruotes.
– Kokias asmenines savybes golfas labiausiai lavina?
– Kadangi aš neturiu sodybos, golfas man yra puikus būdas pabūti gamtoje ir išvėdinti galvą. Tačiau šiame sporte reikia labai daug kantrybės. Jeigu nori kažką gerai išmokti, tai visose sporto šakose reikia kantrybės.
– Gal atsimenate kokių nors linksmų ar net juokingų situacijų, kurias patyrėte žaisdamas golfą?
– Atsimenu, Floridoje vieną kartą į golfo aikštyną atėjo pasideginti aligatorius. Teko nutraukti žaidimą kokiam pusvalandžiui, kol jis pasišildė saulėje. Yra buvę ir taip, kad, žaidžiant golfą, mus apspito beždžionių būrys.
– Visuomenėje egzistuoja trys mitai apie golfą: kad tai vangus sportas, kad jį renkasi tik uždaros turtingų žmonių bendruomenės, kad šį sportą žaidžia tik senjorai. Kaip galėtumėte juos paneigti?
– Na taip, golfas yra lėtokas žaidimas, todėl reikia išlaikyti kantrybę, neprarasti koncentracijos. Kitose sporto šakose tavo fizinis pasiruošimas ar kiti dalykai gali pagelbėti, bet, jei golfe neturi koncentracijos, tai esi pražuvęs.
Kitose sporto šakose tavo fizinis pasiruošimas ar kiti dalykai gali pagelbėti, bet, jei golfe neturi koncentracijos, tai esi pražuvęs.
Kalbant apie kainą, tai galima ieškoti įvairių variantų. Pavyzdžiui, pradedančiam žaidėjui galbūt nebūtina pirkti labai brangių lazdų.
O tai, kad golfas yra senjorų sportas, yra visiška nesąmonė. Visame pasaulyje jį žaidžia labai daug vaikų, jie ateina į aikštynus kartu su šeima.
– Ko, jūsų manymu, reikėtų, kad golfas Lietuvoje labiau išpopuliarėtų?
– Šiuo metu viskas krypsta į teigiamą pusę: golfo narysčių skaičius didėja, vis daugiau žmonių juo susidomi, turime ne vieną labai aukšto lygio aikštyną. Tačiau, manau, reikėtų, kad jaunimas daugiau susidomėtų šiuo sportu.
Po truputį mes galime golfo tradicijas prisijaukinti. Manau, žmonės pamažu atras šį sportą ir jo teikiamus privalumus.