Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA

Septyniolikmetė lietuvė triumfavo imtynių turnyre Švedijoje

Šiaurės Švedijos Umėjos mieste vykusiame tradiciniame imtynių turnyre Greta Tverskytė iškovojo tris pergales jaunių (U17) amžiaus grupėje ir tapo varžybų nugalėtoja.
Greta Tverskytė
Greta Tverskytė / Imtynes.lt
Temos: 1 Imtynės

Svorio iki 73 kilogramų moterų imtynių rungtyje kovojusi radviliškietė visas dvikovas laimėjo ankščiau laiko. Pirmame rate trenerio Justino Kvietelaičio auklėtinė ant menčių paguldė Karyną Tsariuk iš Norvegijos, o kituose etapuose nugalėjo suomes Vilją Laaksonen bei Anni Hanhinevą ir iškovojo turnyro auksą.

Augustė Gendvilaitė (76 kg) nusileido vienintelei varžovei ir tenkinosi sidabro medaliu.

Laisvųjų imtynių jaunių (U17) turnyre Vakaris Šimoliūnas (71 kg; 9 dalyviai) užėmė antrą vietą, o Aidas Šarūnas (80 kg; 4 dalyviai) laimėjo bronzos medalį.

Suaugusių grupėje Kornelijus Stulginskas (86 kg) užėmė pirmą vietą. Jo svoryje buvo tik vienas varžovas, todėl organizatoriai leido atletams kovoti iki dviejų pergalių. Tačiau varžovui iš Švedijos Mahdi Barbariui intrigos sukurti nepavyko – abi imtis Kornelijus laimėjo užtikrintai anksčiau laiko.

Graikų-romėnų imtynių jaunių (U17) turnyre Domantas Merkelis (45 kg; 4 dalyviai) iškovojo sidabro medalį, o suaugusių amžiaus grupėje kovojęs sunkiasvoris Laurynas Gackas (97 kg; 5 dalyviai) užėmė trečią vietą.

Organizatoriai turnyro metu surengė laisvūnų akistatą tarp dviejų komandų, kurioje varžėsi Švedijos nacionalinės vyrų rinktinės imtynininkai ir iš skirtingų ekipų sudaryta rinktinė, pavadinta „Pasaulio komanda“. Pastarajai atstovavo trys mūsų šalies atletai. Nors savo komandai pergales padovanojo Vakaris Šimoliūnas (71 kg) ir trečią kartą su tuo pačių varžovu kovojęs Kornelijus Stulginskas (86 kg), ekipos draugai pasirodė prasčiau ir mačą laimėjo Švedijos rinktinė.