Iš viso draudimas paveiks devynių valstybių sunkiaatlečius – Rusijos, Kinijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Moldovos, Kazachstano, Turkijos ir Ukrainos.
Šių šalių atletai po pakartotinių dopingo mėginių tyrimų iš 2008 ir 2012 metų olimpinių žaidynių taisyklėms nusižengė bent tris kartus.
Jie praleis šį lapkritį Kalifornijoje vyksiantį pasaulio sunkiosios atletikos čempionatą.
Tarptautinis olimpinis komitetas pakartotinai tikrina šimtus dopingo mėginių, kuriuos galima patikrinti dėl patobulėjusių technologijų.
Mūsų vaikinai sunkiai rengėsi, o dabar jų akyse yra ašaros.
Šiais metais medaliai buvo atimti iš trijų Kinijos sunkiaatlečių, kurie jais pasipuošė Pekine vykusiose olimpinėse žaidynėse.
Dar praėjusiais metais Tarptautinė sunkiosios atletikos IWF federacija paskelbė, kad bet kuri šalis, kurios trys atletai bus pagauti vartoję dopingą, bus pašalinti iš varžybų metams.
Rusijos sunkiosios atletikos treneris Olegas Pissarevskis piktinosi tokios bausmėmis: „Jie neturi teisės taip elgtis. Kodėl jie žudo sunkiosios atletikos šaknis mūsų šalyje? Mes pašalinome tuos, kurie buvo nusidėję. Mes atliekame 60 patikrinimų per savaitę. Mūsų vaikinai sunkiai rengėsi, o dabar jų akyse yra ašaros.“
Rusija dėl dopingo skandalo buvo pašalinta iš sunkios atletikos varžybų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.