Kai Rusija pradėjo brutalų karą prieš Ukrainą, IOC kreipėsi į sporto federacijas ir paragino mesti rusus ir baltarusius lauk iš tarptautinių varžybų.
Dabar Th.Bacho plokštelė keičiasi.
„Esame sporto organizacija, mūsų misija turi būti vienijanti. Turime ieškoti būdų, kuriais grįžtume prie šios vienijančios misijos, kuriais galėtume išvengti to, kad sportas būtų visiškai politizuotas ir paremtas politiniais interesais. Tai dvi skirtingos mūsų visuomenės pusės“, – dėstė IOC galva.
„Sankcijos prieš Rusijos ir Baltarusijos vyriausybes privalo likti, – pridūrė Th.Bachas. – Šios sankcijos buvo pritaikytos dėl olimpinės taikos pažeidimo.“
Po Rusijos invazijos šios šalies sportininkai, taip pat ir baltarusiai, buvo pašalinti iš žiemos paralimpinių žaidynių. Tiesa, sportininkai galėjo varžytis po neutralia vėliava.
Rusijos futbolo klubai ir rinktinės – pašalinti iš visų UEFA ir FIFA turnyrų.
Daugybė sporto šakų pasekė šiuo pavyzdžiu.
„Dėl sankcijų ir solidarumo daug diskusijų nebuvo, – po IOC posėdžio kalbėjo Th.Bachas. – Bet kelias valandas mes kalbėjome apie sportininkus ir tai, kokią įtaką jiems turi šis karas.
Niekada nepavargsiu kartoti, kad sportininkų dalyvavimo varžybose klausimas nėra tas pats, kurį keliame kalbėdami apie sankcijas vyriausybėms.
Olimpinio judėjimo pozicija visada buvo ir bus tokia, kad sportininkai negali būti baudžiami už savo valdžios veiksmus tol, kol patys jiems neišreiškia palaikymo.“