2023 06 26

Specialiosiose žaidynėse – šūsnis Lietuvos sportininkų medalių

Lietuvos atstovai savaitgalį iškovojo šūsnį medalių Berlyne pasibaigusiose specialiosiose olimpinėse žaidynėse.
Lietuvos krepšininkai
Lietuvos krepšininkai / Organizatorių nuotr.

Didžiausią apdovanojimų kraitį iškovojo sportinės gimnastikos atstovai.

Goda Čepulytė laimėjo auksą daugiakovėje, buomo, laisvųjų pratimų ir lygiagretės rungtyse.

Diana Kutko iškovojo pirmąją vietą atraminio šuolio varžybose, o buomo ir daugiakovės rungtyse tenkinosi sidabro apdovanojimais.

Tai reiškia, kad iš viso trenerės Irinos Katinienės gimnastės parsiveža net 5 aukso ir 2 sidabro medalius.

Organizatorių nuotr./Evelina Mališkaitė

Sėkmingai savaitgalį pasirodė ir baidarininkai. 500 m vienvietėse baidarėse savo grupėse aukso medalius iškovojo Ignas Bliujus ir Deividas Labutis, sidabro medalį laimėjo Agnė Karpavičiūtė.

500 m porinėje baidarėje Ignas Bliujus ir Deividas Labutis savo grupėje laimėjo auksą.

500 m jungtinių partnerių dviviete baidare Agnė Karpavičiūtė ir Sigita Gudynaitė iškovojo bronzos medalius.

Medalių netrūko ir kitose sporto šakose.

Bočios atstovai Alfredas Šimas ir Goda Ragulskytė dvejetų varžybose laimėjo aukso medalius.

Auksą bėgimo takelyje iškovojo ir 100 m sprinterė Evelina Mališkaitė.

Jau antru aukso medaliu šiose žaidynėse pasipuošė plaukikas Adomas Bužinskas, triumfavęs 100 m plaukime laisvu stiliumi.

Organizatorių nuotr./Stalo tenisininkės

Sidabrą moterų dvejetų varžybose iškovojo stalo tenisininkės Liucija Kolesinskaja ir Solventa Kapačiauskaitė.

Tokios pačios prabos medalį iškovojo ir badmintonininkė Vera Radišauskaitė.

Galiausiai, auksą laimėjo ir Lietuvos krepšinio rinktinė, kuri pusfinalyje nugalėjo Čilę, o finale – Italijos komandą. Lietuviai turnyrą užbaigė be pralaimėjimų.

Savo ruožtu Lietuvos futbolininkai specialiosiose žaidynėse iškovojo penktąją vietą.

Žaidynių uždarymas sekmadienį įvyko prie Brandenburgo vartų. Pirmadienį, birželio 26-ąją, Lietuvos specialiųjų žaidynių delegacija parskris į Vilniaus oro uostą 18.30 val.