2012 04 11

Stalo tenisininkė Eglė Stuckytė olimpiniame atrankos turnyre iškovojo pirmąją pergalę

Trečiadienį Liuksemburge prasidėjo 2012 metų Londono olimpiados stalo teniso Senojo žemyno atrankos turnyras. Dėl 22 (11 vyrų ir 11 moterų) kelialapių į olimpiadą varžosi 126 stalo tenisininkai (71 vyras ir 55 moterys), kurie pirmajame etape suskirstyti į šešiolika kvalifikacinių grupių.
Eglė Stuckytė
Finalų akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmąją pergalę keturių dalyvių moterų M grupės turnyre iškovojo Eglė Stuckytė, antrajame ture 4:2 (11:6, 8:11, 11:6, 11:6, 9:11, 11:2) nugalėjusi bulgarę Sibel Remzi.

Ketvirtadienį lemiamame grupės mače lietuvė dėl vieno iš dviejų kelialapių į atkrintamąsias varžybas kovos su antrąją pergalę iškovojusia grupės lydere Prancūzijos atstove Yi Fang Xian, kuri antrajame ture 4:1 (11:6, 9:11, 11:5, 11:9, 11:4) įveikė Danijos stalo tenisininkę Mie Skov.

Būtent Danijos sportininkei pirmąjį grupės susitikimą 1:4 (7:11, 7:11, 11:8, 10:12, 5:11) pralaimėjo E. Stuckytė.

Antrąją nesėkmę keturių dalyvių J grupės turnyre trečiadienį patyrė Tomas Mikutis, 1:4 (6:11, 6:11, 8:11, 11:6, 2:11) nusileidęs pirmąją pergalę iškovojusiam Danijos atstovui Jonathanui Grothui.

Tiesa T. Mikutis dar išsaugojo galimybę užimti antrą vietą grupėje, tačiau jam ketvirtadienį paskutiniajame grupės susitikime reikia 4:0 nugalėti kroatą Andrejų Gaciną, kuris trečiadienį 2:4 (8:11, 6:11, 9:11, 11:6, 11:5, 8:11) nusileido antrąją pergalę iškovojusiam grupės lyderiui lenkui Suchui Bartoszui.

Trečiąją nesėkmę penkių dalyvių vyrų N grupės varžybose patyrė ir net teorines galimybes kovoti dėl kelialapio į olimpiadą prarado Alfredas Udra, trečiadienį vakare 1:4 (4:11, 6:11, 11:8, 6:11, 4:11) nusileidęs antrąją pergalę iškovojusiam Ispanijos stalo tenisininkui Zhiwenui He.

Grupės varžybas A. Udra ketvirtadienį baigs maču su slovėnu Sasu Lasanu, kuris trečiajame ture buvo laisvas.

Antrąją pergalę N grupėje iškovojo ir čekas Dmitrijus Prokopcovas, 4:1 (9:11, 11:6, 11:4, 11:6, 11:5) įveikęs bulgarą Stanislavą Golovanovą.

Dėl 22 (11 vyrų ir 11 moterų) kelialapių į olimpiadą varžosi 126 stalo tenisininkai (71 vyras ir 55 moterys), kurie pirmajame etape suskirstyti į šešiolika kvalifikacinių grupių.