2021 07 25 /12:29

Skilusiu šonkauliu olimpinę trasą įveikusi Rasa Leleivytė: „Galėjau kovoti dėl 15-tuko“

Šeštadienį lietuvis Evaldas Šiškevičius nebaigė dviračių lenktynių Tokijo olimpinėse žaidynėse, bet situaciją kiek pataisė Rasa Leleivytė. 33-jų sportininkė grupinėse lenktynėse užėmė 35-ąją vietą.

Moterims teko važiuoti ta pačia kalnuota trasa kaip ir vyrams – lenktynės prasidėjo Musašinonomori parke Tokijo prefektūros Čiofu mieste, o finišas buvo suplanuotas Fudži kalno papėdėje, garsiojoje lenktynių trasoje, kurioje yra vykusios ir „Formulės 1“ automobilių varžybos.

Tik moterims teko įveikti trumpesnę – 137 km – distanciją.

Po 96,6 km lietuvė buvo 23-oje vietoje ir nuo lyderės austrės Annos Kiesenhofer atsiliko 5:56 min.

Bet vėliau Rasa praleido į priekį dalį varžovių ir finišavo per 3:59:47 val., nuo čempionės atsilikusi 7:02 min.

„Trasa sudėtinga, pagal mano charakteristiką gal kiek per sunki. Dėl karščio problemų nėra, nes man patinka toks oras. Man visai gerai buvo, nesikankinau“, – po finišo kalbėjo Lietuvos olimpietė.

Ji pasakojo, kad per lenktynes Italijoje susiskaldė šonkaulį, o to pasekmes jautė ir olimpinėje trasoje.

„Nuo pakalnės, prieš statų kalną pradėjo visos greitai lėkti nuo kalno. Po griūties, kai duria šonkaulį, tai daryti yra baisoka. Dėl to nusileidau į galą ir gale atakavau tą kalniuką. Ten praradau 20 sekundžių, likome dviese su norvege. Artėjom prie grupės su ja, priartėjau, pasivijau dar dvi, bet, kai grupė spaudžia gazą, vienai jau sunku... Galėjau kovoti dėl 15-tuko, bet dėl mano klaidos nepavyko“, – pasakojo R.Leleivytė.

Lietuvė teigė, kad specifinės olimpinės dvasios net nepajautusi, mat žiūrovų renginiuose nėra, viskas griežtai kontroliuojama.

Tačiau kaip tas olimpinis krikštas?

„Ir gerai, ir gaila. Nieko, bus didesnis stimulas geriau pasiruošti kitai olimpiadai“, – svarstė dviratininkė.

Auksą iškovojo pirmosios vietos taip niekam ir neužleidusi austrė A.Kiesenhofer (3:52:45 val.), antrąją vietą užėmė olandė Annemiek van Vleuten, bronza atiteko italei Elisai Longo Borghini.

Iš viso lenktynėse startavo 68 sportininkės, iš varžybų anksčiau laiko pasitraukė 19.