2016 08 01

Sunki Europos jaunimo beisbolo čempionato pradžia: Lietuvos rinktinė neatsilaikė prieš ukrainiečius

Lietuvos jaunimo iki 21 metų beisbolo rinktinė pirmadienį pradėjo kovas Europos jaunimo beisbolo čempionate. Kepinant 35 laipsnių karščiui, rinktinė rezultatu 1:10 nusileido Ukrainos rinktinei. Komandos teigimu, rezultatas tikrai neatspindi komandų lygių skirtumo, tačiau sėkmingiau pasirodyti sukliudė nesėkmingi mušimai ir keletas itin apmaudžių klaidų.
Lietuvos jaunimo beisbolo rinktinės žaidėjas treniruojasi
Lietuvos jaunimo beisbolo rinktinės žaidėjas treniruojasi / Ugniaus Antanavičiaus nuotr.

Rungtynės prasidėjo trečią valandą vietos laiku. Pirmąjį kėlinį puldama pradėjo Lietuva. Deja, pasižymėti nepavyko, puolimas buvo baigtas neužėmus nei vienos bazės. Tuo tarpu ukrainiečiams kėlinys susiklostė sėkmingiau – jie pelnė tašką.

Antrojo kėlinio metu pasižymėti lietuviams taip pat nepavyko. Tuo tarpu sėkmingai pora apmaudžių lietuvių klaidų pasinaudoję ukrainiečiai per kėlinį pelnė net 5 taškus ir rezultatas tapo 0:6.

Trečiojo kėlinio metu lietuviai pirmąkart pasiekė trečiają bazę, tačiau taškai ir vėl nebuvo iškovoti. Tačiau šįkart pavyko sėkmingai sužaisti gynyboje – ukrainiečiai taškų nepelnė.

Ketvirtojo kėlinio metu pagaliau buvo atsikratyta startinio jaudulio ir pelnytas pirmasis taškas – visas bazes sėkmingai apibėgo Kęstas Vilimas. Pavykus sėkmingai apsiginti, rezultatas tapo 1:6.

Visgi tai buvo viskas, ką pirmadienį pavyko pasiekti lietuviams. Po penktojo kėlinio, nors lietuviams iki taškų trūko nedaug, švieslentėje matėsi tie patys skaičiai – 1:6. Per šeštąjį kėlinį nepavyko apsiginti ir rezultatas tapo 1:8. Po šio kėlinio treneris Virmidas Neverauskas pasodino pagrindinį metiką Marių Balandį ant suolelio, matyt, taupydamas ateities rungtynėms.

Nelaimingas buvo ir septintasis kėlinys – po jo rezultatas tapo 1:10. Lietuviai nenuleido rankų ir per paskutinius du kėlinius narsiai stengėsi pelnyti taškus. Deja, palaužti ukrainiečių nepavyko – rungtynės baigėsi rezultatu 1:10.

Metiko pozicijoje pirmadienį žaidė vilnietis Gytis Morkūnas, kaunietis Justinas Račkauskas ir JAV studijuojantis M.Balandis.

„Manau, kad per daug nervinomės. Beisbolą reikia žaisti ramia galva. Tačiau mes šiek tiek „perdegėme“, dėl ko darėme sau nebūdingas klaidas“, – po rungtynių 15min sakė M.Balandis.

Marius Balandis

Jo teigimu, koją komandai pakišo ir susižaidimo trūkumas.

„Aš galiu garantuoti, kad kitas rungtynes tikrai geriau sužaisime negu šitas, nes labiau jausime vienas kitą. Dabar to jausmo dar trūko. Apskritai savo žaidimą vertinu gana neigiamai, tikrai galėjau geriau. Tačiau rytoj tikrai žaisime kitaip“, – pasitikėjimo komanda neprarado M.Balandis.

Komandos trenerio Virmido Nevarausko nuomone, komandai pritrūko ir kovingumo, ir sugebėjimo laikytis drausmės bei atmušinėti kamuoliukus pagal planą.

„Jie visada stengėsi atmušti stipriai, nesvarbu, koks kamuoliukas. Nors komandos žaidėjai žaidžia bent po penkerius metus ar daugiau, šalto mąstymo kai kuriais atvejais pritūkdavo. Galbūt teisėjavimas irgi ne visada buvo toks, kuris mums patiktų, bet beisbole žaidėjas turi taikytis prie teisėjo, o ne atvirkščiai. Ir dar viena problema – klaidos, kurių tikrai neturėjo būti tiek daug“, – sakė V.Neverauskas.

Visgi į ateitį treneris žiūri viltingai. Jis prisimena praėjusių metų Europos vyrų beisbolo čempionatą, kuriame rinktinė pasirodė sėkmingai, nors pirmosios rungtynės taip pat susiklostė nekaip.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Virmidas Neverauskas

„Tikiuosi, man pavyks šiandien jiems rasti tinkamų motyvacinių žodžių, kad rytoj jie į aikštę išeitų su ugningu nusiteikimu. Tai mano, kaip trenerio, pareiga“, – sakė V.Neverauskas.

Kitose pirmadienio rungtynėse Rusija 7:0 nugalėjo Izraelį. Ilgą laiką kova vyko lygiai: net 6 kėlinius nei vienai komandai nepavyko pasižymėti. Vis dėlto 7 kėlinyje rusai palaužė izraeliečius, pelnydami net 4 taškus, o 8 kėlinyje pridėjo dar tris.

Beje, tą pačią dieną vykstančiame Europos moterų jaunių iki 18 metų softbolo čempionate Lietuvos rinktinė 10:3 patiesė Izraelio komandą. „Merginos pasirodė puikiai, reikia neatsilikti ir mums“, – prieš rungtynes linksmai šnekėjo vaikinai.

Tikėkimės, kad šios viltys išsipildys antradienį, kai rinktinė varžysis su šeimininkais – Izraeliu.

Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinės sudėtis (skaičius žymi numerį):

1. Gytis Morkūnas, 17 metų, metikas

2. Ugnius Čepelionis, 16 metų, gaudytojas

3. Romantas Trumpa, 17 metų, išorinė aikštė

4. Mindaugas Strimaitis, 16 metų, vidinė aikštė