„Aurimo Didžbalio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti ta pačia draudžiama medžiaga, kuri buvo rasta praėjusiais metais per pasaulio čempionatą Anahaime (JAV)“, – rašoma trumpame LSAF pranešime trečiadienį.
2016 metų olimpinis prizininkas pernai gruodį planetos pirmenybėse laimėjo sidabro medalį, bet jį lydėjo šešėlis: Monrealio (Kanada) antidopingo laboratorijoje nustatyta, kad A.Didžbalio organizme buvo selektyvių androgeninių receptorių moduliatorių SARM S-22, kurie suteikia jėgos ir išvysto raumenyną.
A.Didžbalis ir jo treneris, Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislavas Vyšniauskas neigė, kad atletas vartojo dopingą, ir planavo tirti B mėginį bei sportininko vartotus maisto papildus.
„Toliau sieksime visiško pasaulio vicečempiono Aurimo Didžbalio išteisinimo“, – trečiadienį pranešė B.Vyšniauskas.
Pats A.Didžbalis trečiadienį popiet tokių žinių patvirtinti negalėjo.
„Nieko nežinau, neturiu informacijos, negaliu komentuoti“, – 15min sakė 27 metų sunkiaatletis.
Lietuvos sunkiosios atletikos vyrus dopingo šešėlis lydi ne vienerius metus.
Vienas garsiausių šalies sunkiaatlečių Ramūnas Vyšniauskas dusyk buvo diskvalifikuotas dėl dopingo, o A.Didžbalis buvo nušalintas nuo sporto dvejiems metams po 2012 m. Europos čempionato, kuriame jo organizme rasta dehidrochlormetiltestosterono.
Balandžio mėnesį Klaipėdos pareigūnai atliko kratą uostamiesčio sunkiosios atletikos klube, kuriam vadovauja B.Vyšniauskas.
Tarp rastų vaistų būta ir dopingo medžiagų, auginančių raumenų masę ir turinčių keistus šalutinius poveikius. B.Vyšniauskas yra įtariamas uždraustų medžiagų platinimu.