2018 10 28

Šunų kinkinių sporto Europos čempionate nugalėjo lietuvė

Sekmadienį Švedijoje, Nybro mieste baigėsi keturias dienas trukęs šunų kinkinių sporto Europos Dryland čempionatas. Jame savo pasirodymą užbaigė ir Lietuvos delegacija. Sėkmingiausiai čempionate pasirodė Indrė Daujotienė ir jos keturių šunų komanda, iškovojusi Europos čempionų titulą!
news_5bd5e346c422fc8ef41c.jpg
Šunų kinkinių lenktynės
Temos: 2 Lenktynės Šuo

Kokiu principu vyksta šios varžybos? Įprastai šunų kinkinių sporto varžybos trunka keletą dienų (bent dvi dienas, o jei tai Europos ar Pasaulio čempionatas – ir tris ar keturias dienas). Varžybų metu kiekvienas (-a) dalyvis (-ė) prie starto linijos stoja du kartus – dvi dienas. Fiksuojamas kiekvienos dienos trasos įveikimo laikas, jis sumuojamas ir varžybas laimi tas sportininkas (ė-), kuris greičiausiai įveikė trasą.

Taigi, dažnai būna ir tokių atvejų, kad, jei po pirmosios varžybų dienos rezultatų protokole sportininkas (-ė) atsiduria pirmoje vietoje, jam tai dar negarantuoja absoliučios pergalės varžybose.

Sėkmingiausiai šių metų Europos čempionate pasirodė Indrė Daujotienė, kartu su savo keturių šunų kinkiniu (Puma, Skadi, Oslo ir Oscar) iškovojo aukso medalį.

Šeštadienį, po pirmojo važiavimo, Indrė su komanda jau įsitaisė pirmoje vietoje, artimiausią varžovą lenkdami 14 sekundžių ir 4,5 km trasą įveikę per 9:00,9 min (vid. greitis – 36 km/h). Lyderės pozicijos Indrė neapleido ir antrąją varžybų dieną, trasą įveikdama sekunde lėčiau, tačiau tokio rezultato užteko išsaugoti pirmąją vietą tarp 22 keturių šunų kinkinių iš visos Europos.

DR4 kategorijos (keturių šunų tempiamas spec. triratis) TOP-5 po abiejų dienų atrodė taip: 1. Indrė Daujotienė, Lietuva – 18:02,3 2. Barbara Wirz, Šveicarija – 18:22,1 3. Vickie Pullin, Didžioji Britanija – 18:27,3 4. Andrejus Drabikas, Slovakija – 18:53,1 5. Kjellas Sørumas, Norvegija – 18:54,9.

Europos čempionate Lietuvos garbę taip pat gynė ir Hubertas Bliujus (DR8 klasė – aštuonių šunų tempiamas spec. keturratis), Laimonas Daujotas (DS2 klasė – dviejų šunų tempiamas spec. paspirtukas) bei Bogdanas Karpovičius (DCM klasė – bėgikas ir šuo). Hubertas Bliujus šiame čempionate per plauką liko nuo medalio ir užėmė ketvirtą vietą (iš devynių dalyvių), Laimonas Daujotas – 19 iš 27, o Bogdanas Karpovičius – 13 iš 21.

Šunų kinkinių sporte yra keletas disciplinų, taigi, norint dalyvauti tokiose varžybose, tikrai nereiškia, kad reikia turėti bent keturis šunis. Savo jėgas galima išbandyti ir tokiose individualiose disciplinose, kaip bėgikas (ė-) ir šuo (DCM ar DCW), dviratininkas (-ė) ir šuo (DBM ar DBW), vieno ar dviejų šunų tempiamas spec. paspirtukas (DS1 ar DS2) bei didžiųjų kinkinių kategorijose (DR4, DR6 ar DR8 – čia skaičius parodo kinkinyje bėgančių šunų skaičių).

Papildomai kai kurios disciplinos šiame sporte yra skirstomos į kategorijas – Atvirą ir Šiaurinių šunų. Atviroje kategorijoje gali dalyvauti visų veislių bei neveisliniai šunys, tačiau šiame sporte pastaruoju metu atviroje kategorijoje dažniausiai varžosi spec. šunų kinkinių sportui sukurti šunų tipai – greisteriai, aliaskos haskiai, eurodogai ar racedogai. Šiaurinių šunų kategorijoje varžosi kilmės dokumentus turinčių šiaurinių šunų veislių atstovai – sibiro haskiai, aliaskos malamutai, samojedai, grenlandijos šunys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis