08 10 /16:28

Finale – dvi lietuvės: į kovą dėl medalių stos ir G.Venčkauskaitė

Paryžiaus olimpinių žaidynių finale pamatysime dvi Lietuvos penkiakovininkes. Prie Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės prisijungė ir Gintarė Venčkauskaitė.

31-erių klaipėdietė sėkmingai įveikė šiuolaikinės penkiakovės B pusfinalio barjerą.

Iš pradžių ji idealiai įveikė jojimo trasą.

Kipro Štreimikio/LTOK nuotr./Gintarė Venčkauskaitė Paryžiaus olimpinių žaidynių pusfinalyje

Žirgą vardu „Fly De Vesquerie“ burtų kelių gavusi G.Venčkauskaitė nenumušė nė vienos kliūties, įtilpo į 1 minutės limitą ir surinko maksimalų taškų skaičių – 300.

Tarp 18 sportininkių jojime lietuvė pasidalino 1-6 vietas. Po jojimo rungties lietuvė buvo pakilusi į 8-ąją vietą bendroje įskaitoje.

Netrukus ji stojo prieš varžovę papildomame fechtavimo raunde. Visgi papildomų taškų užsidirbti nepavyko – G.Venčkauskaitė nusileido ukrainietei Valerijai Permykinai. Bendroje įskaitoje su 505 taškais ji nukrito į 9-ąją poziciją.

Tuomet lietuvė startavo plaukime. 200 m distanciją ji įveikė per 2 min. 19,15 sek. ir savajame starte užėmė trečiąją vietą tarp šešių sportininkių. Tarp visų plaukime startavusių penkiakovininkių G.Venčkauskaitė užėmė 11-ąją vietą.

Bendroje įskaitoje su 777 taškais prieš paskutinę rungtį lietuvė dalinosi 10-11 pozicijas.

Vis dėlto pusfinalio finiše G.Venčkauskaitei problemų neiškilo. Ji bėgdama buvo penkta (10 min. 28,05 sek.), šaudydama - devinta (57,25 sek.), o bendrai šioje rungtyje užtruko 11 min. 25,30 sek. ir gavusi 615 taškų pasidalino 3-4 vietas.

Bendroje pusfinalio įskaitoje lietuvė su 1392 taškais užėmė 6-ąją vietą ir pateko tarp 9 sportininkių, kurios gavo bilietus į finalą. Šis sekmadienį startuos 12 val.

Kiek anksčiau A pusfinalyje dalyvavusi kita lietuvė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė į finalą prasprūdo paskutinę akimirką, užėmusi 9-ąją vietą.

Primename, kad šiuolaikinės penkiakovės varžybos ketvirtadienį startavo fechtavimosi rungtimi.

Joje L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir G.Venčkauskaitė per 35 kovas iškovojo po 16 pergalių ir pelnė po 205 taškus.

Bendroje įskaitoje po pirmos rungtynės mūsiškės tarp 36 dalyvių dalijosi 19-26 vietas. Šie rezultatai įsiskaitys ir į finalo įskaitą.