2021 04 30

Tokijo olimpiada gali būti surengta be žiūrovų, sako žaidynių vadovė

Dėl pandemijos atidėta ir šią vasarą planuojama Tokijo olimpiada gali būti surengta be žiūrovų, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė olimpiados vadovė Seiko Hashimoto.
Tokijas ruošiasi Olimpiadai
Tokijas ruošiasi Olimpiadai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ji pažadėjo užtikrinti, kad žaidynės būtų saugios.

Buvusi olimpietė S.Hashimoto sakė, kad olimpiada gali būti sėkminga tik tuo atveju, jei organizatoriai „visiškai apsaugos“ sportininkus ir Japonijos žmones. Ji taip pat išreiškė viltį, kad žmonės „bus patenkinti“, jei renginys įvyks.

Jau anksčiau buvo paskelbta, kad žiūrovai iš užsienio į olimpiadą nebus įleidžiami, o šią savaitę pareigūnai iki birželio atidėjo sprendimą dėl japonų žiūrovų, priežastimi nurodydami naują pandemijos bangą šalyje.

„Galėtų susidaryti tokia situacija, kad negalėsime įleisti jokių žiūrovų“, – sakė S.Hashimoto.

Dauguma žmonių Japonijoje pritaria dar vienam olimpiados atidėjimui arba atšaukimui, o pastaruoju metu kilusi nauja užsikrėtimų banga privertė paskelbti ekstremalią padėtį Tokijuje ir kitose šalies dalyse.

Sveikatos apsaugos sistemai jau patiriant didelį spaudimą, olimpiados organizatoriai sulaukė kritikos dėl prašymo skirti žaidynėms savanorių medicinos darbuotojų.

Pasak S.Hashimoto, žiūrovų nebuvimas galėtų sumažinti spaudimą medicinos sistemai.

„Jei pats renginys keisis, tai, galvoju, bus susiję su žiūrovais, – sakė ji. – Tai viena sričių, kur galėtume sumažinti žmonių nerimą... dėl medicinos sistemos.“

„Didelė atsakomybė“

Olimpiada dar niekada nebuvo atšaukta taikos metu ir organizatoriai sako nematantys galimybės dar kartą atidėti žaidynes arba išvis jas atšaukti.

Norėdami didinti visuomenės pasitikėjimą, organizatoriai paskelbė taisykles, numatančias sportininkų testavimą kiekvieną dieną ir jų judėjimo apribojimą.

Tačiau sportininkams nereikės karantinuotis, skiepai nuo COVID-19 nebus privalomi.

S.Hashimoto sakė, kad taisyklės toliau bus tobulinamos, ir pridūrė jaučianti „didelę atsakomybę parodyti, kad žaidynes galima surengti saugiai“.

„Noriu tai aiškiai parodyti“, – sakė ji.

Pernai atidėjus olimpiadą pareigūnai teigė, jog olimpiada bus surengta kaip įrodymas, kad žmonija įveikė virusą.

Tačiau pandemija vis dar siaučia, ir S.Hashimoto sakė, kad bus akcentuojamos viltis ir vienybė.

„Norėčiau parodyti, kad pasaulis gali susivienyti, kad ir kokie sunkūs būtų laikai. Manau, tai yra metas, kai galime parodyti, jog esame vieningi“, – pažymėjo S.Hashimoto.

Japonijoje COVID-19 protrūkis buvo mažesnis nei daugelyje kitų valstybių. Šalyje nuo šios ligos mirė tik kiek daugiau nei 10 tūkst. žmonių, nors griežtas karantinas nebuvo taikomas.

Tačiau pastaruoju metu sparčiai augant užsikrėtimo atvejų skaičiui kilo sumaištis dėl pasirengimo olimpiadai. Teko keisti repeticijas ir kvalifikacinę atranką, keli šalies regionai turėjo uždrausti nešti olimpinį deglą viešaisiais keliais.

„Sudaryti sąlygas moterims“

Pasak S.Hashimoto, organizatoriai pripažino, kad padėtis nuolat keisis, ir modeliuoja įvairius scenarijus.

„Organizacinis komitetas galvoja, ką reikia padaryti, kad renginys nebūtų atšauktas“, – pabrėžė ji.

Olimpiados pareigūnai teisino savo pasiryžimą rengti žaidynes nepaisant pandemijos ir visuomenės nepritarimo, o S.Hashimoto sakė norinti, kad „daug žmonių būtų patenkinti“ sprendimu surengti žaidynes.

„Mano didysis tikslas yra taip pasirengti žaidynėms, kad žmonės taip ir jaustųsi“, – pridūrė olimpiados vadovė.

56 metų S.Hashimoto dalyvavo septyniose iš eilės žiemos ir vasaros olimpiadose kaip greitojo čiuožimo ir dviračių sprinto atstovė.

Vadovavimą 2020-ųjų Tokijo olimpiadai ji perėmė vasario mėnesį, jos pirmtakui atsistatydinus dėl seksistinių komentarų.

Ji anksčiau buvo Japonijos olimpinių žaidynių reikalų ministrė, viena iš vos dviejų moterų ministrų kabinete, ir siekia didesnės lyčių pusiausvyros olimpiadoje.

Tačiau S.Hashimoto sakė, kad Japonija vis dar nėra šalis, kur moterims lengva norėti dalyvauti politikoje ar versle.

„Noriu matyti aplinką, kurioje moteriai būtų lengviau pakelti ranką ir pasakyti, kad ji nori tai daryti. Galvoju, mano pozicija yra sudaryti sąlygas, kad daugiau kitos kartos moterų galėtų tai daryti“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų