Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto valdybos pirmininkas Yoshiro Mori tai pareiškė vienam organizacinio komiteto valdybos narių išreiškus susirūpinimą dėl viruso protrūkio ir perspėjus, kad, esant dabartinei padėčiai, geriausia būtų žaidynes atidėti dvejiems metams.
Tačiau Y.Mori šį pasiūlymą atmetė. Taip pat pasielgė ir Japonijos olimpinių žaidynių ministrė Seiko Hashimoto, parlamentiniame komitete pareiškusi, kad žaidynių atidėjimas arba atšaukimas yra „nesuvokiamas“.
„Žinoma, mes esame susirūpinę“, – Y.Mori sakė žurnalistams, pripažindamas, kad koronaviruso protrūkis, per kurį visame pasaulyje virusu užsikrėtė mažiausiai 117 339 žmonės ir mirė 4 251, turės tam tikrą poveikį žaidynėms.
„Aš nesakiau, kad neturės, manau, kad turės“, – sakė jis.
Tačiau mums, „kaip organizaciniam komitetui, visiškai natūralu tęsti savo darbą, kaip suplanuota“, pridūrė Y.Mori.
Pasak jo, Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC) ir Tokijo žaidynių organizatorius konsultuojanti Pasaulio sveikatos organizacija (WHO) „netrukus“ turėtų paskelbti apie savo „pagrindinius ketinimus“.
Y.Mori kalbėjo per skubiai surengtą spaudos konferenciją po to, kai vienas organizacinio komiteto valdybos narys Haruyuki Takahashi keliuose interviu perspėjo, kad reikėtų ruoštis žaidynių atidėjimui.
Japonijos dienraščiui „Asahi Shimbun“ jis sakė, kad būtų idealu surengti žaidynes numatytu laiku, tačiau „turi būti alternatyvus planas“.
„Koronavirusas tapo pasauline problema. Mes tiesiog negalime rengti (olimpinių žaidynių) tik todėl, kad Japonijoje viskas gerai“, – sakė jis dienraščiui.
Mes tiesiog negalime rengti (olimpinių žaidynių) tik todėl, kad Japonijoje viskas gerai
Pasak jo, „būtų geriausia“ perkelti žaidynes į po dviejų metų ateisiančią vasarą, atsižvelgiant į tarptautinių sporto renginių kalendorių. Jis pridūrė, kad jeigu atidėjimas yra įmanomas, „pasiruošimas turi prasidėti dabar“.
H.Takahashi nurodė, kad visiškai atšaukti žaidynes būtų „neįmanoma“, todėl sakė norintis perspėti organizacinį komitetą ir ketina iškelti šį klausimą vėliau šį mėnesį vyksiančiame valdybos susirinkime.
„Reikia įvertinti dabartinę padėtį ir su sporto organizacijomis aptarti priemones, kurių reikėtų imtis atidėjimo atveju“, – kalbėjo H.Takahashi.
„Atidėti – nesuvokiama“
Y.Mori pareiškė, kad žaidynių atidėjimas būtų nepraktiškas ir pabrėžė, kad daugelis žaidynių vietų po dvejų metų gali būti užimtos.
„Tai nėra tai, ką galima atidėti metams ar dviem, ir norėti, kad tai įvyktų“, – sakė jis.
„Tiesą sakant, aš manau, kad šis pareiškimas yra netinkamas“, – sakė jis, kalbėdamas apie H.Takahashi komentarus. Jis sakė paprašęs kolegos ateityje geriau apsvarstyti savo žodžius.
Žaidynių organizatoriai taip pat atsiribojo nuo H.Takahashi pareiškimų ir pabrėžė, jog IOC nuolat kartojo, kad žaidynių organizavimas vyksta kaip numatyta.
„Mes lauksime paaiškinimų iš pono Takahashi. Jis sakė netyčia išreiškęs savo asmeninę nuomonę, atsakydamas į hipotetinį klausimą“, – paaiškino jie.
Japonijos olimpinių žaidynių ministrė S.Hashimoto taip pat patikino, kad jokių pakitimų programoje nenumatyta.
„Atšaukti arba atidėti (žaidynes) yra nesuvokiama sportininkų supratimu, kurie yra pagrindiniai Tokijo žaidynių veikėjai, nes derinasi ir ruošiasi šiam kartą per ketverius metus vykstančiam renginiui“, – kalbėjo ministrė parlamentiniame komitete.
Tačiau ji pripažino, kad „galutinį sprendimą dėl žaidynių priims IOC“.
„Mes manome, kad vyriausybei svarbu pateikti teisingą informaciją, kad IOC galėtų priimti tinkamą sprendimą“, – pridūrė ministrė.
Greitas koronaviruso, kuriuo Japonijoje užsikrėtė daugiau nei 560 žmonių ir su kuriuo susiję 12 mirties atvejų, plitimas jau aptemdė pasiruošimą artėjančioms olimpinėms žaidynėms.
Dėl infekcijos pakoreguota olimpinio deglo nešimo ceremonija ir kiti sportiniai renginiai.
Naujausios dėl viruso atšauktos varžybos – labai populiarus mokyklų beisbolo čempionatas, trečiadienį pranešė organizatoriai.