Joe Cada 2009 metų pergalės WSOP dieną buvo 21 metų. Ir nors iki gimtadienio jam buvo likusi vos savaitė, fakto tas nekeičia – šiai dienai jis yra jauniausias WSOP čempionas. Po šios pergalės amerikiečiui kol kas nepavyko pakartoti savo pasirodymo kuriame nors kitame WSOP turnyre ir 2009 metų pasaulio pokerio čempiono apyrankė yra vienintelis jam priklausantis trofėjus. Arčiausiai dublio šis žaidėjas priartėjo vakar pasibaigusiame šių metų WSOP turnyre Nr.31. 1 500 dolerių įpirkos beribio Holdem varžybose dalyvavo 2 811 žaidėjų, tačiau J.Cada nusileido vieninteliam oponentui Carteriui Phillipsui. Antra vieta pelnė amerikiečiui per 412 tūkstančių dolerių prizą.
Vokietijai atstovaujantis Piusas Heinzas, WSOP čempiono titulą gavęs praėjusiais metais, užima antrąją šio penketuko poziciją. Tuo metu, kai lemiamoje dvikovoje jis įveikė čeką Martiną Stazsko, P.Heinzas buvo sulaukęs vos 22 metų amžiaus. Įdomu tai, kad prieš prasidedant finalinio WSOP pagrindinio turnyro kovai P.Heinzas turėjo septintą pagal dydį žetonų krūvelę, tačiau, nepaisant to, internetinio pokerio gigantas „PokerStars“ jam vieninteliam pasiūlė pasirašyti rėmimo sutartį. Dažniausiai tokio pasiūlymo sulaukia Pasaulio pokerio čempiono titulą jau iškovoję žaidėjai. Kodėl „PokerStars Pro“ komandos atstovai pasirinko būtent šį žaidėją, iki šiol lieka paslaptimi. Tačiau tai gan aiškiai parodo, kad dar prieš finalą P.Heinzas pasirodė išties įspūdingai ir, nepaisant nieko, buvo vertas pergalės.
Trečiojoje šiandieninio penketuko pozicijoje sutinkame Peterį Eastgate. 2008 metais finišuojant WSOP pagrindiniam turnyrui, šiam Danijos atstovui iki 23-ojo gimtadienio buvo likęs vos kiek daugiau nei mėnuo. Būtent šis nedidelis, vos kelių mėnesių skirtumas tarp jo ir P.Heinzo ir nubloškė daną į trečiąją penketuko poziciją. Tiesa, būtent P.Eastgate pagerino prieš tai ilgus metus gyvavusį čempiono amžiaus rekordą. Po pergalės WSOP pagrindiniame turnyre šio žaidėjo karjera smarkiai bangavo. 2010 metais jis pareiškė pasitraukiąs iš pokerio kovų ir netgi pardavė savo auksinę WSOP čempiono apyrankę. Pinigus, gautus už trofėjų, danas paaukojo labdarai. Vos po 8 mėnesių pertraukos P.Eastgate sugrįžo prie pokerio, apsireikšdamas Europos pokerio turo (EPT) Berlyno etape. Kaip ir J.Cadai, jaunajam danui šis WSOP trofėjus kol kas yra vienintelis.
Ketvirtojoje pozicijoje įsitaisęs pokerio profesionalas iš Kanados Jonathanas Duhamelis. 2010 metais lemiamoje dvikovoje šis žaidėjas įveikė JAV pokerio žvaigždę Johną Racenerį. Įspūdingas 8 944 310 dolerių apdovanojimas neapsvaigino pokerio profesionalo ir neužmigdė jo ant laurų. Puikius kanadiečio pasirodymus pokerio kovos ringe stebime iki šiol, o daugiau nei 10,9 milijono dolerių siekiantys visos šio profesionalo karjeros laimėjimai kalba patys už save. J.Duhamelio iškovota Pasaulio čempiono apyrankė buvo pavogta per jo namų apiplėšimą praėjusių metų pabaigoje, o vėliau atsirado, tačiau gerokai suniokota. Visgi kanadietis pabrėžė, kad jam daug svarbesnė sentimentalioji šio papuošalo vertė.
Beveik dvidešimt metų, nuo 1989 iki pat 2008 metų, jauniausio WSOP čempiono titulas priklausė pokerio legendai, be kurio neapsiėjo beveik nė vienas „Top 5“ rubrikos straipsnis – be abejonės kalba sukasi apie Philą Hellmuthą. 12-os WSOP auksinių apyrankių savininkas neabejotinai yra viena ryškiausių visų laikų pokerio asmenybių. 1989 metais iškovotas Pasaulio čempiono titulas buvo viena pirmųjų Ph.Hellmutho pergalių. Tuo pačiu tai ir pirmoji superžvaigždės WSOP metu iškovota apyrankė. Ph.Hellmuthas pokerio kovose puikiai kovoja iki šiandienos, suteikdamas savo gerbėjams vis naujų temų apsvarstymui, o savo anti-gerbėjams – vis daugiau priežasčių kritikai.
Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min