2023 10 26

Tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionate Lietuvos spalvas gins šios disciplinos elitas

Jau lapkričio 4-5 dienomis Zarasų rajone, Vasaknose bus surengtas trečiasis istorijoje tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas. Mūsų šalyje pirmą sykį organizuojamose tokio aukšto rango šios disciplinos varžybose meškeres su užsienio sportininkais surems ir Lietuvos rinktinė, rašoma pranešime.
Tvenkinių upėtakių gaudymo Lietuvos rinktinė
Tvenkinių upėtakių gaudymo Lietuvos rinktinė / Orgnanizatorių nuotr.

Kova vyks tarp vienuolikos rinktinių

Šiemet varžytis Lietuvoje vyksiančiame pasaulio čempionate norą pareiškė vienuolikos šalių rinktinės. Apie tai, kokiu principu vyksta tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionatas ir kokiomis esminėmis taisyklėmis vadovaujantis paaiškėja nugalėtojai, sutiko papasakoti Lietuvos upėtakių sportinio gaudymo asociacijos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas. Žinoma, nesiplečiant apie smulkiausias taisykles, kurios aprašytos trijų dešimčių puslapių varžybų reglamente.

Laimėtojas Vasaknose bus išaiškintas tuomet, kai po dviejų dienų akistatų visos rinktinės išmėgins jėgas tarpusavyje ir bus suskaičiuota, kas surinko daugiausiai taškų. Taškai, kurie gaunami suskaičiavus pagautos žuvies vienetus, skiriami už pergalę, rezultatyvias ar nulines lygiąsias, o pralaimėjus tenka tenkintis nuliu balų. Vadovaujantis šia matematika lapkričio 5-osios vakare jau bus žinoma, kuri valstybė turės teisę vadintis šių metų tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionais.

„Iš viso yra vienuolika rinktinių. Pagrindiniai keturi vienos rinktinės žaidėjai bus išskirstomi į A, B, C ir D grupes. Šiuo atveju kiekvienoje grupėje mes turėsime po 11 žaidėjų iš kiekvienos šalies. Bendras gaudymo laikas bus 210 minučių ir visų rinktinių atstovai susitiks tarpusavyje. Vienos dvikovos trukmė bus 20 arba 21 minutė. Taip viskas vyks dvi dienas.

Dvikovose bus skaičiuojamos pagautos žuvys ir jų skaičius konvertuosis į taškus. Už pergalę skiriami 3 taškai, už lygiąsias, kai žuvis pagauta, gaunami 2 taškai, lygiosios be žuvies reiškia 1 tašką, o pralaimėjimo atveju taškų negaunama.

Visa žuvis yra nedelsiant paleidžiama. Kadangi naudojami kabliukai be užkarpų, o masalai yra tik kietos frakcijos – vobleriai, blizgutės ir panašiai, žuvis praktiškai visais atvejais išsaugoma sveika“, – sakė Lietuvos upėtakių sportinio gaudymo asociacijos prezidentas Kęstutis Kovalenkovas.

Lietuvai atstovaus šios disciplinos elitas

Lietuvos spalvas tvenkinių upėtakių gaudymo čempionate šiemet gins penki žvejai – keturi pagrindiniai ir vienas rezervinis žaidėjas. Be šių sportininkų rinktinei talkins ir daugiau komandos narių. Pastarieji nežvejos, bet turės ne ką mažiau svarbių užduočių.

„Rinktinę sudaro keturi žaidėjai ir vienas atsarginis. Tuomet yra rinktinės užnugaris – du kapitonai, delegatas bei „runner`iai“. Jie yra tokie žaidėjai, kurie tarsi žvalgai eina į būsimus žūklės sektorius ir stebi, ką veikia varžovai, ant ko jiems kimba. Jie renka informaciją. Šiuos „runner`ius“ pasirenka patys rinktinės žaidėjai savo nuožiūra“, – pasakojo prezidentas.

Pagrindiniai rinktinės žaidėjai ir atsarginis žvejas į rinktinę patenka po nacionalinės atrankos. Į pasaulio čempionatą deleguojami tie sportininkai, kurie turi geriausią reitingą. Šiemet Lietuvos spalvas tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionate gins Sigitas Lukšta, Jonas Čivinskas, Valdas Tichomolovas, Tautvydas Jakučiūnas ir Gustas Juozelskis. Kapitono funkcijoms atlikti deleguoti Mantas Vasiliauskas ir Žilvinas Žalėnas.

„Kadangi mes turime Lietuvos tvenkinių upėtakių gaudymo čempionatą, rinktinė formuojama būtent iš jame dalyvaujančių sportininkų. Po kiekvienų nacionalinių varžybų pagal surinktus taškus jie yra reitinguojami mūsų sistemoje. Keturi geriausieji patenka į pagrindinę rinktinės sudėtį, penktas – į atsarginio žaidėjo poziciją, o visi kiti komandos nariai renkami jau pagal atskiras savybes. Ten plėstis jau galima labai daug, bet pačių žaidėjų patekimą į rinktinę lemia būtent jų reitingas“, – kalbėjo Kęstutis Kovalenkovas.

Zarasų rajone, Vasaknose lapkričio 4-5 dienomis įvyksiančiame tvenkinių upėtakių gaudymo pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė varžysis su Bulgarijos, Čekijos, Italijos, Latvijos, Rumunijos, Sakartvelo, Slovakijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos nacionalinėmis komandomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų