Rusijos olimpiečių nedrįsę iš olimpinių žaidynių išmesti funkcionieriai atsigriebė su parolimpiečiais.
Tarptautinis parolimpinis komitetas (IPC) uždraudė Rusijos rinktinei dalyvauti parolimpinėse žaidynėse dėl valstybės valdomos dopingo sistemos.
CAS pabrėžė, kad Rusijos delegacija nepateikė jokių įrodymų, kurie paneigtų šį faktą.
Ši nutartis tapo naujausiu smūgiu Rusijos sportui. Dešimtims dopingo vartojimu įtariamų šios šalies sportininkų anksčiau buvo uždrausta dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje, pasibaigusioje praeitą savaitgalį.
Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko pareiškė, kad draudimas rusų sportininkams dalyvauti parolimpiadoje yra „neįtikėtinas“.
TPK vadovas Philipas Cravenas atkirto, kad Rusijos „troškimas pelnyti šlovę bet kokia kaina smarkiai pakenkė viso sporto principingumui ir įvaizdžiui“.
Rusija tebeneigia WADA tyrėjo Richardo McLareno ataskaitos išvadas – be kita ko, skelbiančias, kad Rusijos sporto ministerija ir Federalinė saugumo tarnyba (FSB) dalyvavo pastangose nuslėpti, kad 2014 metų Sočio žiemos olimpiadoje dalyvavę rusų sportininkai vartojo dopingą.
Kas ketverius metus rengiamose parolimpiadose dalyvauja įvairią negalią turintys sportininkai. Šios žaidynės nuo 1948 metų įgydavo įvairių pavidalu ir tapo ypač reikšmingos per pastaruosius 20 metų.
2012-ųjų Londono parolimpiadoje dalyvavo beveik 4,3 tūkst. sportininkų iš 164 šalių.
Rio de Žaneiro parolimpiada yra rengiama rugsėjo 7–18 dienomis, per jas vyks 23 sporto šakų varžybos.