Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2020 12 21

Vėl viršūnėje: įspūdingai laimėjusios Norvegijos rankininkės – Europos karalienės

Tituluočiausios Senajame žemyne Norvegijos rankininkės po ketverių metų pertraukos vėl tapo Europos čempionėmis.
Norvegijos rankininkės – Europos čempionės
Norvegijos rankininkės – Europos čempionės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rankinis

Danijoje vykusio Senojo žemyno čempionato finale Norvegijos rankininkės 22:20 nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

Finalas buvo įtemptas, atkaklus, permainingas, tačiau galiausiai pergalingas norvegėms.

Tai – jau aštuntas Norvegijos moterų nacionalinės komandos Europos čempionių titulas, pirmasis buvo iškovotas dar 1998-aisiais. Ši rinktinė yra tituluočiausia žemyne, arčiausiai jos esanti Danija turi tris aukso medalius.

Prancūzės Senojo žemyno rankinio karalienėmis buvo tapusios prieš dvejus metus, tačiau nesugebėjo tapti trečia komanda istorijoje, apgynusia šį titulą.

Rezultatyviausia čempionato žaidėja norvegė Nora Mork finale pelnė keturis įvarčius, tačiau du kartus ji tiksliai metė kertiniu metu – per paskutines šešias mačo minutes.

19-metė Prancūzijos rankininkė Pauletta Foppa buvo jauniausia aikštėje, tačiau rezultatyviausia finalo žaidėja – ji varžovių vartininkę nuginklavo penkis kartus.

Norvegių treneris Thoriras Hergeirssonas po finalo kalbėjo: „Žaidėjos jautė alkį, jos norėjo laimėti ir tikrai per save perlipo. Buvo itin svarbu pakeisti žaidimo eigą, kai varžovės sugrįžo. Mes joms parodėme dvasią ir susikaupimą. Tai viena įspūdingiausių mūsų pergalių.“